Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2014

Α.Ο. ΣΕΙΡΗΝΑ - ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΗΡΑΧΗΣ 2-0 φωτορεπορτάζ

Πολύ καλό παιχνίδι διεξήχθη στην Αμυγδαλιά μεταξύ Σειρήνας και Κτηνοτροφικού με τελικό νικητή και κερδισμένη τη Σειρήνα που επικράτησε με 2-0.

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δυο ομάδες. Στο α΄μέρος καλύτερη ήταν η Σειρήνα που είχε δοκάρι και τετ-α-τετ χαμένο από το Νικολαΐδη, ενώ κακώς της ακυρώθηκε γκολ του Νικολαϊδη στο 36', αφού καθυστερημένα ο διαιτητής έδωσε φάουλ υπέρ της Σειρήνας και δεν άφησε το πλεονέκτημα.

Στο β΄μέρος με το καλησπέρα ο Σούλας σημάδεψε το κάθετο δοκάρι του Ελευθεριάδη, κι ενώ ο Κτηνοτροφικός είχε τις ευκαιρίες, η Σειρήνα σημείωνε τα γκολ. ΄Ετσι μετά από καλοχτυπημένο φάουλ του Γ. Τσιάτσιου στο 77΄, ο Γρίδας με καρφωτή κεφαλιά σημείωσε το 1-0, ενώ στο 96΄ στις καθυστερήσεις μετά από αντεπίθεση για σεμινάριο, ο Πασιάς με ψύχραιμο πλασέ σημείωσε το τελικό 2-0.