Δευτέρα 6 Ιανουαρίου 2014

Γ' Εθνική: Δόξα Πενταλόφου - Πυρσός Γρεβενών 0-0

Χωρίς… όρεξη ξεκίνησαν το 2014 Δόξα Πενταλόφου και Πυρσός Γρεβενών, καθώς έμειναν στο 0-0.
Το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα κακό, οι δυο ομάδες πρόσεχαν κυρίως...
τα νώτα τους, με αποτέλεσμα η μπάλα να… ταλαιπωρείται στον χώρο του κέντρου.

Παράπονα για την διαιτησία εξέφρασαν οι άνθρωποι του Πενταλόφου αφού στο 5' ακυρώθηκε πεντακάθαρο γκολ της Δόξας για οφσάιντ του Βακουφάρη και 15 λεπτά αργότερα σε ανατροπή του ίδιου παίκτη απ' τον τερματοφύλακα του Πυρσού Γρεβενών δεν δόθηκε πέναλτι.
Στο πρώτο ημίχρονο κυριαρχούσε η Δόξα σε όλους τους τομείς αλλά οι φιλοξενούμενοι στο 38' είχαν μια και μοναδική ευκαιρία όπου η μπάλα βρήκε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Καστανίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός του παιχνιδιού και καμία από τις δύο ομάδες δε δημιούργησε κάποια αξιόλογη ευκαιρία. Στο 90ο λεπτό του αγώνα αποβλήθηκε για την Δόξα Πενταλόφου ο Δαλκίδης.

Διαιτησία: Οικονόμου, Διαμαντής, Χριστάκογλου (Χαλκιδικής).

Δόξα Πενταλόφου (Ηλίας Σαπάνης): Καστανίδης, Σεϊζης Γαβριηλίδης, Καραφυλίδης (70’ Σαπάνης Μ.), Σαπάνης Ι, Ταϊρης, Αραμπατζούδης, Σαραμουρλής, Δαλκίδης, Φλαρούντζος (81’ Τούσιας), Βακουφάρης

Πυρσός Γρεβενών (Πέτρος Τσούκλης): Αλεξίου, Μπόζιαρης, Κυριακίδης, Καραγκούνης, Σκέντος, Χαραλαμπίδης, Καραγιάννης (55’ Τζερεμές), Γκέτσιος (88’ Ρόβας), Ιωαννίδης (75’ Κοσμίδης), Δούμας, Κοτζατίσογλου.