Σάββατο 29 Μαρτίου 2014

Β’ ΕΠΣΚ: Πήρε δίκαια το ντέρμπι ο Ανθότοπος έπεσε αμαχητί η Ακαδημία (video)

Ανθότοπος - Ακαδημία Σιάτιστας 4-2
Δύο αγωνιστικές έμειναν ακόμα για να μάθουμε ποιος θα ποιος θα υποβιβαστεί και ποιος θα πάει μπαράζ. Ο Ανθότοπος έχοντας απέναντι του μια...
νεανική ομάδα, ήταν ο κυρίαρχος πίεσε την Ακαδημία και προηγήθηκε 1-0 στο 22΄με τον Αλεξανδρίδη.
Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν την πρωτοβουλία και λίγο πριν το τέλος του 45λεπτου πέτυχαν και δεύτερο γκολ, με τον Μαρασλίδη Κώστα (η Ακαδημία φωνάζει για φάουλ πάνω στον Διαμαντή )

Οι καλές στιγμές για την Ακαδημία στο πρώτο ημίχρονο ήταν ελάχιστες.
Στην επανάληψη ο Ανθότοπος μπήκε πιο ορεξάτος στο γήπεδο, και στο 53΄ ε ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, με τον Ευκολίδη.
Το δράμα της Ακαδημίας δεν είχε τέλος, και στο 58΄βρέθηκε να χάνει με 4-0... με γκολ που σημείωσε ο Αεξανδρίδης . Η Ακαδημία προσπάθησε να αντιδράσει βγήκε στην επίθεση και στο 59΄ ο Λάγγας μείωσε σε 4-1 .
Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και πίεσαν ψηλά.
Στο 68΄ μείωσαν ακόμα περισσότερο με τον Ντέρο Γ. να σκοράρει για το 4-2.
Στο 76΄ ακυρώνεται σωστά γκολ του Ντέρου ως οφσάιτ
Σε δύο περιπτώσεις στο 70΄ μετά από λάθος της άμυνας του Ανθότοπου λίγο έλειψε να γίνει το 4-3 και στο 85΄ο Κάστιας δεν πρόλαβε την μπάλα σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα