Κυριακή 6 Απριλίου 2014

ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ - ΠΥΡΣΟΣ 2-3 (1-2) Φωτό

Αγχωτική νίκη πέτυχε ο Πυρσός μέσα στη Χλόη, απέναντι σε έναν μαχητικό Κάστορα, που δικαιούταν τη νίκη.
Χαμογέλασε όμως η τύχη στον Πυρσό, καθώς απέδρασε...
με τους 3 βαθμούς της νίκης από την Καστοριά, βάζοντας ακόμη ένα λιθαράκι στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή του στην κατηγορία.

το ματς
Στο 3ο λεπτό χάνει μεγάλη ευκαιρία ο Κ. Αντωνιάδης καθώς από καλή θέση πλάσαρε άουτ.
Στο 5'ο λεπτό ο Πυρσός ανοίγει το σκορ με σουτ του Σάββα Κυριακίδη για το 0-1 και πριν συνέλθουν οι παίκτες της Καστοριάς, ο Τζερεμές με πλασέ στο 7'ο διπλασίασε για τον Πυρσό σε 0-2.
Όλοι πιστέψαμε ότι θα είχαμε ένα εύκολο απόγευμα, ώσπου στο 18' ο Τζιώτζης μας διέψευσε και με ασύλληπτο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κοσμίδη για το1-2.
Στο 34' ο Κ. Αντωνιάδης από κοντά πλάσαρε άουτ,
ενώ ο ίδιος στο 44' μετά από σύγχυση στην άμυνα του Πυρσού, πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 54'ο λεπτό σούτ του Δούμα πέρασε ελάχιστα άουτ.
Στο 60' πάλι ο Αντωνιάδης μετά από αντεπίθεση και από καλό σημείο, πλάσαρε απελπιστικά άουτ.
Στο 75' σε σέντρα του Κοτζατίσογλου, η μπάλα βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι του Στόικου.
Ο Κάστορας πίεσε για την ανατροπή, ήταν αρκετά επικίνδυνος, αλλά χωρίς αποτέλεσμα απέναντι στην αμυντική διάταξη του Πυρσού.
Στο 85'ο λεπτό ο Στόικος δεν ήταν σταθερός στην επέμβασή του και ο Δούμας με κεφαλιά κάνει το 1-3 για την ομάδα του.
Στις καθυστερήσεις ο Καρανάσιος με προβολή θα μειώσει για το τελικό 2-3.

Διαιτησία: Καραντώνης, Κελεσίδης, Παπαδάκης (Ημαθίας)

ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ (Ποντίκης): Στόικος, Μαρκόπουλος, Μηλιάτης, Δινάδης, Ιωαννίδης Ζ. (84' Παπαηλίας), Τράντας, Καρανάσιος, Ιωαννίδης Ι., Αντωνιάδης Γ., Τζιώτζης, Αντωνιάδης Κ. (77' Μαντζάνας).

ΠΥΡΣΟΣ Τσούκλης: Κοσμίδης, Αθανασιάδης, Μπόλλος (62' Θεοχαράκης), Κυριακίδης, Σκέντος, Χαραλαμπίδης, Τζερεμές, Κοτζατίσογλου, Σικαλόπουλος (78' Γκαραγκούνης), Δούμας, Γκέτσιος (75' Ελευθερίου).

Δείτε: Αποτελέσματα, βαθμολογία 2ου ομίλου (24η αγων.)

Δείτε φωτό από το παιχνίδι...

Γίνετε φίλοι μας, στη σελίδα μας στο facebook: http://www.facebook.com/vatolakkiotis Στείλτε μας τις απόψεις σας, τα άρθρα σας, τις καταγγελίες σας και οτιδήποτε θέλετε στο email: kostasdigos@yahoo.gr