Πέμπτη 3 Απριλίου 2014

ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΚΙΒΩΤΟΥ - ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ 3-4 (1-1) ΦΩΤΟ

Σε Εφιάλτη θα χαρακτήριζα τον αναβληθέν αγώνα της 21ης αγωνιστικής για τον Αλιάκμων Κιβωτού, καθώς η ήττα από την ΑΕΠ Βατολάκκου, έσβησε τα όνειρα παραμονής στην μεγάλη κατηγορία του...
τοπικού μας πρωταθλήματος και την οδήγησε στον υποβιβασμό.

Σε ένα ήρεμο πρώτο ημίχρονο, με λίγες φάσεις, οι δύο ομάδες  μπήκαν στα αποδυτήρια ισόπαλες με 1-1, ενώ στο δεύτερο υπήρχε νευρικότητα και από τις δύο πλευρές και το σκορ να παίρνει τεράστιες διαστάσεις με ανατροπές εκατέρωθεν, χωρίς ωστόσο να λείπουν και οι κόκκινες κάρτες.

Αν και η ομάδα του Βατολάκκου αγωνίστηκε με αρκετές ελλείψεις και χωρίς τους βασικούς της τερματοφύλακες, η Κιβωτός δεν τα κατάφερε.. και δυστυχώς στάθηκε άτυχη.

Παρ όλα αυτά πιστεύω και ελπίζω να επιστρέψει σύντομα στην κατηγορία που την αξίζει!!!

ΤΟ ΜΑΤΣ
Στο 16’ άνοιξε το σκορ η Κιβωτός με 1-0, έπειτα από σουτ του Ζάχαρη, για να ισοφαρίσει η ΑΕΠ στο 41’ σε 1-1 με κοντινό πλασέ του Ντεμάι.

Στο 53’ ο Ασλανίδης για τους φιλοξενούμενους θα διπλασιάσει σε 1-2 μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στο 54’ αποβάλεται ο ποδοσφαιριστής του Αλιάκμωνα Βασιλειάδης (2η κίτρινη)

Στο 60’ ο Παπαδόπουλος φέρνει το μάτς στα ίσα ισοφαρίζοντας από κοντά με πλασέ 2-2.

Στο 62’ ο Αλιάκμων παίρνει προβάδισμα στο σκορ 3-2 με τον Παπαιωάννου.

Στο αμέσος επόμενο λεπτό (63’ο) ο Αράπογλου ισοφαρίζει σε 3-3 και ο Οκουτσίδης στο 66’ο λεπτό με δυνατό σουτ έκανε το 4-3, σκορ που οδηγεί την ομάδα της Κιβωτού στον υποβιβασμό.

Στο 78’ η Κιβωτός θα συνεχίσει με 9 ποδοσφαιριστές, καθώς  ο Χατζηγετήμ είδε για δεύτερη φορά την κίτρινη κάρτα από την κ. Λαζόγκα.

Στην εκπνοή του αγώνα αποβλήθηκε ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΠ Ιωάννης Αράπογλου με δεύτερη κίτρινη.

Διαιτησία: Λαζόγκα, Σιούμπουρα, Ρότσικας (Γρεβενών).

ΑΛ. ΚΙΒΩΤΟΥ: Γκιουλέκας, Σάντρυ, Βαχτσεβάνος, Βασιλειάδης, Κουλέτσος Αθ., Χατζηγετήμ, Ζάχαρης, Καιτανίδης (83’…), Παπαιωάννου (83’ Ελεύθερος), Κουλέτσος Ν., Παπαδόπουλος.
ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ: Ντοβατσίδης, Εμπρικίδης, Κοτενίδης, Παπαηλίας, Οκουτσίδης, Παπαδόπουλος Χρ., Κοτζατίσογλου, Ντεμάι, Αράπογλου, Ζπλώτας (46’ Κύρου), Ασλανίδης.