Κυριακή 14 Σεπτεμβρίου 2014

ΑΟ Τρίκαλα - Μακροχώρι 2-0

Με ένα γκολ του Βαγκελί στο 28' και ένα του Γεωργάκη στις καθυστερήσεις ο ΑΟ Τρίκαλα κέρδισε το Μακροχώρι με 2-0 στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Μπροστά σε 500 και πλέον Τρικαλινούς και με μπόρα στο ξεκίνημα του αγώνα , η ομάδα του Γκούμπλια ήταν καταλυτικά καλύτερη από το συγκρότημα της Ημαθίας δημιούργησε 3-4 κλασικές ευκαιρίες στο α ημίχρονο , στάθηκε άτυχη σε δυο από αυτές και κατάφερε τελικά να πάρει προβάδισμα στο 28' με την κεφαλιά του Βαγκελί μετά από φάουλ του ,Μοσχάκη

Στο β ημίχρονο πάντως τα Τρίκαλα υπέστησαν αγωνιστική καθίζηση δεν έδειξαν τίποτα αξιόλογο ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο καλές στιγμές που καθάρισε ο Κούντσεφ και μία μεγάλη ευκαιρία στο 89' με τον Μπλούκα ο οποίος απο εξαιρετική θέση πλάσαρε άουτ.

Κόντρα στην ροή του αγώνα τα Τρίκαλα πέτυχαν δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Γεωργάκη και πήραν το πρώτο τρίποντο της συνάντησης.

ΑΟ Τρίκαλα: Κούντσεφ, Σκούπρας, Παπαευθυμίου, Σκέντος, Γεωργίου, Μπασιάκας, Καμπλιώνης,(80' Βεσελίνοφ), Βαγγέλι, Καραγιάννης,(86' Στούμπος), Μοσχάκης,(73' Γεωργάκης), Σαχινίδης

Μακροχώρι: Κύρου, Ιωαννίδης, Λεφίδης, Ηλιάδης, Μπλούκας, Ζωγράφος, Κωτσόπουλος,(67' Σερκδέρης), Ζαχαριουδάκης, Τσιούπρος, Πατσιαβούρας, Τζέτης(68 Προκοπιάδης)