Δευτέρα 22 Σεπτεμβρίου 2014

Επεισόδια από τους οπαδούς του Άρη, μετά την εξευτελιστική ήττα από τον Καμπανιακό (φωτό+VIDEO -ΤΑ ΓΚΟΛ)

Επεισόδια δημιουργήθηκαν κατά την αποχώρηση των οπαδών του Άρη από το Καυταντζόγλειο Στάδιο, μετά τη ταπεινωτική ήττα που γνώρισε η ομάδα τους από τον Καμπανιακό για το πρωτάθλημα της Γ΄εθνικής.

Μετά το 3-0 οπαδοί του Άρη, φεύγοντας από το γήπεδο, άρχισαν να εκτοξεύουν αντικείμενα προς τους αστυνομικούς των ΜΑΤ, οι οποίοι απάντησαν με χειροβομβίδες κρότου λάμψης και περιορισμένη χρήση χημικών.

Τελικά οι οπαδοί του Άρη απωθήθηκαν και με την επέμβαση μοτοσικλετιστών της ομάδας «Ζ» τα πνεύματα ηρέμησαν.
seleo.gr
Δείτε τα γκολ της συνάντησης
Καμπανιακός-Αρης 3-0
kampaniasports.gr
Ανεπανάληπτες στιγμές ζουν οι Χαλαστριανοί μετά την τεράστια νίκη του Καμπανιακού με αντίπαλο την ομάδα του Αρη.
Όλα ήταν μαγικά στο παιχνίδι για τους κόκκινους.Η τακτική που εφάρμοσε
ο κόουτς Υφαντίδης με πολλές παγίδες έφερε αυτό το μεγάλο και ιστορικό αποτέλεσμα.
Ο Αρης με την έναρξη του παιχνιδιού ανέλαβε την πρωτοβουλία στον χώρο του κέντρου χωρίς να φτάνει με αξιώσεις στην εστία του Κηπουρού.
Αντίθετα ο Καμπανιακός κλέβοντας την μπάλα στο κέντρο απείλησε σοβαρά την αντίπαλη εστία μέχρι το 25'.
Καθαρή ανατροπή πέναλτι του Τρικαλινού  και αποβολή του τερματοφύλακα του Αρη.
Εκτελεί ο Υψηλός και γίνετε το 1-0.
Μέχρι και την λήξη του ημιχρόνου φλύαρη υπεροχή στον χώρο του κέντρου για τον Αρη χωρίς ομως τελική προσπάθεια.
Το ιδιο σκηνικό και με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Καμπανιακός περίμενε  τον Αρη από το κέντρο και πίσω και έβγαλε αντεπιθέσεις φωτιά.Σε μια απ αυτές κερδίζει το δεύτερο καθαρό πεντακάθαρο πέναλτι(ο Κος Καλαιτζίδης μίλησε οτι ηταν λάθος του διαιτητή το πέναλτι) σε ανατροπή του Χατζόπουλου.
Εκτελεί ο Υψηλός και στέλνει στα ουράνια τους συμπαίκτες ,προπονητές και φιλάθλους του Καμπανιακού, 2-0.
Το ίδιο μοτίβο και στην συνέχεια .Μετά το 2-0 ο διαιτητής αρχίζει και τα χαλάει,αποβολή του Παπάζη τελείως άδικη,και σφυρίγματα υπέρ του Αρη.
Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Προβατίδης  με ανεπανάληπτο τρόπο.

Τελικό  ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ-ΑΡΗΣ 3-0.