Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου 2014

Πέρασαν από την Ηγουμενίτσα τα Τρίκαλα (βίντεο)

Τα Τρίκαλα έκαναν το 2 στα 2 στο 2ο όμιλο, αφού νίκησαν το Θεσπρωτό με 2-1 μέσα στην έδρα του. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 11' με κεφαλιά του...
Καμπλιώνη, μετά από σέντρα του Μοσχάκη.

Ο Μώκος, έπειτα από χτύπημα φάουλ του Δ.Παππά στο 30΄, με κοντινή κεφαλιά ισοφάρισε για το πλατανόφυλλο. Όμως το ημίχρονο δεν έκλεισε ισόπαλο.
Ο Σαχινίδης με νέα κεφαλιά (44') έδωσε προβάδισμα νίκης στα Τρίκαλα.

Ελάχιστες οι καλές στο δεύτερο ημίχρονο, ώστε να αλλάξει το αποτέλεσμα. Ο Καμπλιώνης αποβλήθηκε στο 75' με δεύτερη κίτρινη κι ενώ ήταν έτοιμος να αντικατασταθεί. Παρ΄όλα αυτά το αποτέλεσμα δεν άλλαξε και ο Θεσπρωτός έκλεισε το ζευγάρι των εντός έδρας αγώνων του χωρίς νίκη.

Θεσπρωτός (Σέμος): Γκόμεζ, Σταυρίδης(46' Πάλλα), Ασωνίτης, Μητσέλος Α., Μπάρκας, Πανταζής(70' Κάλλος), Σκούφαλης, Μώκος, Σιάννης, Ντόκος, Παππάς Δ. (46' Κοσμίδης).

Τρίκαλα (Γκούμπλιας): Κούντσεφ, Σκούπρας, Παπαευθυμίου, Σκέντος, Γεωργίου, Μπασιάκας (65' Κουτσόπουλος, 79' Στούμπος), Καμπλιώνης, Βαγγελή, Καραγιάννης, Σαχινίδης (86' Κουλούρης), Μοσχάκης