Κυριακή 14 Σεπτεμβρίου 2014

ΠΑΣ Γιάννινα - SKODA Ξάνθη 2-2 (video)

Με ένα απίθανο β’ ημίχρονο, με αρκετές εναλλαγές και δραματικό φινάλε ΠΑΣ και SKODA Ξάνθη έμειναν στο χορταστικό 2-2!

Δύο γκολ ο Σολτάνι για τους Ακρίτες. Ίλιτς και Τσάβες τα γκολ της ισοφάρισης.Πέρα από το γκολ του Σολτάνι (21') το α’ ημίχρονο θα μπορούσε να περάσει στα ψιλά.
Κανείς όμως δεν μπορούσε να φανταστεί την δραματική τροπή που θα έπαιρνε η αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με την SKODA Ξάνθη στο β’ ημίχρονο!

Συνεχείς εναλλαγές συναισθημάτων, ανατροπές, δραματικό φινάλε, με τρία γκολ (Ίλιτς 71', Σολτάνι 75', Τσάβες 77') ένα χαμένο πέναλτι (Τσουκαλάς 80'), μία αποβολή (Ομπόντο 90') και τελικό σκορ 2-2 στους «Ζωσιμάδες»!

Αήττητοι παρέμειναν οι Ηπειρώτες φτάνοντας τους 5 βαθμούς. Χωρίς νίκη οι Ακρίτες που έχουν μαζέψει 2 πόντους.
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Ντάσιος (46' Τσουκαλάς), Μιχαήλ (63' Μανιάς), Τζημόπουλος, Στρούνα (19' λ.τρ. Μπέριος), Λίλα, Τσάβες, Ακόστα, Γιάκος, Κοροβέσης, Ίλιτς.

SKODA Ξάνθη (Σάκης Τσιώλης): Κυριακίδης, Λισγάρας, Καρυπίδης, Μπέρτος, Κομεσίδης (81' Μπαξεβανίδης), Ομπόντο, Λουσέρο, Φλίσκας, Σολτάνι, Ουάλας (46' Ρέναν), Καπετάνος (68' Γούτας).

Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)
Βοηθοί: Σταθόπουλος (Ηλείας), Μερκενίδης (Μακεδονίας)
4ος: Λιαχούδης (Μακεδονίας)