Σάββατο 8 Νοεμβρίου 2014

ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ - Δ.Ν. ΠΑΛΙΟΥΡΙΑΣ 2-2 (1-1) (5η Αγων. Φωτό)

'Εσπασε το σερί της ΑΕΠ!!!
Η Δόξα Παλιουριάς και η ατυχία στέρησαν βαθμούς από τους πρωτοπόρους.
Αν και καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, η τοπική ομάδα του Βατολάκκου βρέθηκε ...
δύο φορές πίσω στο σκορ από την ομάδα της Παλιουριάς.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο, δείχνοντας διάθεση για πολλά γκολ, αλλά φάνηκε ότι στην τελική προσπάθεια ήθελε περισσότερη σοβαρότητα,

Οι φιλοξενούμενοι με δύο στημένα πήραν κεφάλι στο σκορ με εκτελεστή τον έμπειρο φορ Κερασίδη, για να κάνει την ανατροπή με Άγγ. Κοτζατίσογλου και Ασλανίδη.

Οι φάσεις του αγώνα
8' ο Ντεμάι από καλή θέση σούταρε άουτ, όπως και ο Ασλανίδης λίγα λεπτά αργότερα.
12' κεφαλιά του Παπακων/νου πέρασε άουτ.
14' ο Κερασίδης σκόραρε με κεφαλιά για το 0-1 όταν μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Χρήστος Σαμαράς, ο Παπακωνσταντίνος με κεφαλιά πάσα τον βρήκε μέσα στην περιοχή.
45' ο Σοφοκλής Κοτζατίσογλου ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα Ρίβα, για να αναλάβει την εκτέλεση του πέναλτι ο Άγγελος Κοτζατίσογλου που ήταν εύστοχη 1-1.

54' σουτ του Παπαδόπουλου πέρασε ελάχιστα άουτ.
55' ο Σαμαράς από πλάγια θέση εκτέλεσε φάουλ για να αποκρούσει δύσκολα ο Κοτίτσα, στην επαναφορά ευνοήθηκε ο Κερασίδης και από κοντά πλάσαρε για το 1-2.
56' ο Ντεμάι επιχείρησε σουτ, για να περάσει ελάχιστα άουτ.
63' σουτ του Ασλανίδη πέρασε ελάχιστα άουτ, όπως και του Μπιζιώτα στο επόμενο λεπτό, για να έρθει η απάντηση των φιλοξενούμενων με σουτ του Ράντζα που πέρασε δίπλα από την εστία του Κοτίτσα.
στο 67' το σουτ του Σ. Κοτζατίσογλου σταμάτησε στο οριζόντιο του Ρίβα.
72' ο Ασλανίδης φέρνει το ματς στα ίσα με κοντινό πλασέ έπειτα από πάσα του Άγγ. Κοτζατίσογλου 2-2.
89' τριπλή χαμένη ευκαιρία μέσα στη μικρή περιοχή των φιλοξενούμενων, όταν Τέγος, Άγγελος και Σοφοκλής Κοτζατίσογλου, δεν ολοκλήρωσαν όπως θα ήθελαν.

Διαιτησία: Καραλιόλιος, Στεργιόπουλος, Γκόλιας της ΕΠΣ Γρεβενών.

Α.Ε.Π. (Λάλλος): Κοτίτσα, Τέγος, Hohxa (Martian), Ντοβατσίδης, Ζέρβας, Παπαηλίας, Σ. Κοτζατίσογλου, Α. Κοτζατίσογλου, Ντεμάι, Μπιζιώτας, Ασλανίδης.

Δ.Ν. ΠΑΛΙΟΥΡΙΑΣ (Κορδίλας): Ρίβας, Τσίλης, Παπακων/νος, Γκουντούλας, Ασλανίδης, Κακούσιος, Σαμαράς, Κερασίδης, Ράντζας (90+ Ζιανός), Παπαδόπουλος, Λαγιόκαπας.