ΑΓΟ ΔΗΜΗΤΡΑ - ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ 2-2 (0-1) ΦΩΤΟ

ΑΦΗΣΕ ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ!!!
Την χειρότερη εμφάνιση πραγματοποίησε η ΑΕΠ σήμερα στο γήπεδο της Δήμητρας στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.
Οι φιλοξενούμενοι χωρίς να είναι...
καλύτεροι, βρέθηκαν μπροστά στο σκορ κόντρα στον ΑΓΟ Δήμητρας που θα έπρεπε να κερδίζει στο πρώτο ημίχρονο τουλάχιστον με 2-0 σκορ.
Μόλις στο δεύτερο λεπτό της συνάντησης είχαν οριζόντιο δοκάρι και στα επόμενα, δύο κεφαλιές πέρασαν πάνω από τα δοκάρια του Κοτίτσα.
Η τύχη όμως χαμογέλασε στο 38' τους φιλοξενούμενους, καθώς ο Ασλανίδης εκμεταλλευόμενος την γκέλα αμυντικού πλάσαρε για το 0-1.
Στην επανάληψη ο Σ. Κοτζατίσογλου διπλασίασε με πέναλτι που κέρδισε ο Ντεμάι.

Λίγα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ζητούν πέναλτι (σε φάση που έγινε έξω από την περιοχή) και προκλήθηκε ένταση και διακοπή για ένα δεκάλεπτο...

Διακοπή που στοίχισε στην ομάδα του Βατολάκκου και ήρθαν τα πάνω - κάτω.
Οι γηπεδούχοι με πάθος και ψυχή πίστεψαν στην ανατροπή και στο 55' ο Κουτσαλιάρης με σουτ μειώνει σε 1-2, ενώ ο Τζημορόπουλος στο 70' φέρνει το ματς στα ίσα με ένα ασύλληπτο σουτ έξω από την περιοχή.
Στο 78' ο Κοτίτσα σώζει την εστία του μετά το δυνατό σουτ του Κουτσαλιάρη.
Στο 87' το σουτ του Τέγου σταμάτησε στο οριζόντιο του Μπαράκα.

Οι δύο ομάδες τερμάτισαν με δέκα παίκτες, καθώς Ζέρβας και Λάλλος Γ. Χαρ. είδαν για δεύτερη φορά την κίτρινη κάρτα.
Διαιτησία: Μωυσιάδης, Ρίγκος, Στεφούλης (Γρεβενών)

ΑΓΟ ΔΗΜΗΤΡΑ (Κ. Γκούμας): Μπαράκας, Λάλλος Χ., Τσιρώνας, Ορφανίδης, Γκαραλιάκος, Παπαδόπουλος (40' Λάλλος Λ)., Τζημορόπουλος, Καραδήμος, Λάλλος Χ., Κουτσαλιάρης, Λάλλος Γ..

ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ (Χ. Λάλλος): Κοτίτσα, Τέγος, Ντεμάι (75' Κοτζατίσογλου Α.), Ζέρβας, Παπαηλίας, Κοτζατίσογλου Σ., Hohxa, Καλαιτζίδης, Καρτσιούνης (65' Οκουτσίδης), Μπιζιώτας, Ασλανίδης.