Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014

Πρωτέας Γρεβενών – Α.Σ.Καστοριάς 68-76 (φωτο)

Συνεχίζει τις νίκες η ομάδα της ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ στο Πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής Κατηγορίας φτάνοντας τις 8 συνολικά αφού νίκησε στο τοπικό ντέρμπι και τον Πρωτέα μέσα στα Γρεβενά με 68-76.

Οι γηπεδούχοι αντιστάθηκαν για τρία δεκάλεπτο αλλά στην τελευταία περίοδο φάνηκε η διαφορά ποιότητας μεταξύ των δύο ομάδων. Οι παίκτες του Σούλιου με όπλο την άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση μπήκαν αποφασιστικά στο τέταρτο δεκάλεπτο και “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη, που τους διατηρεί σταθερά στη δεύτερη θέση και σε τροχιά ανόδου.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι στο γήπεδο των Γρεβενών παρευρέθηκαν και πάνω από 100 φίλοι της ομάδα της ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ, οι οποίοι αποτέλεσαν τον 6ο παίκτη της ομάδας μέσα σε μια πολύ καυτή έδρα.

Δεκάλεπτα: 17-22, 35-32, 52-51, 68-76
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Καρακώστας