Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ - ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ 1-4 (1-2) 11η Αγ.(φωτό)

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΑΚΑΘΕΚΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ!!!
Ούτε οι περσινοί πρωταθλητές Γρεβενά Αεράτα δεν κατάφεραν να σταματήσουν το αήττητο σερί που διατηρεί η ΑΕ Ποντίων από...
την έναρξη του πρωταθλήματος, με τους Πόντιους να παρουσιάζουν κατά διαστήματα εικόνα πρωταθλητών.

Πιο δυνατά μπήκαν οι φιλοξενούμενοι στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο δεύτερο λεπτό της συνάντησης η ΑΕΠ χάνει την πρώτη μεγάλη ευκαιρία με τον Σοφ. Κοτζατίσογλου να στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Μπαντή.
Στο 9' ο λεπτό ο Ιωαννίδης έβγαλε κάθετη πάσα στον Μάρτιν για να κάνει με πλασέ το 0-1.
Ο Κουτσαλιάρης στο 18' με άψογο πλασέ διπλασίασε για την νέα του ομάδα 0-2.
Οι γηπεδούχοι με το Μπαλοδήμο στο 32' δεν κατάφεραν να μειώσουν, όταν επιχείρησε από πλεονεκτική θέση να σουτάρει πάνω από τα δοκάρια του Κοτίτσα.
Ο Παν. Μπόζιαρης στο 36' μείωσε σε 1-2 μετά από σύγχυση που επικράτησε στην άμυνα των φιλοξενούμενων.
Στην επανάληψη ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, με τους φιλοξενούμενους να δίνουν χώρους στους αντιπάλους τους που ισορρόπησαν το παιχνίδι και προσπάθησαν να απειλήσουν για τη ισοφάριση.

Στο 74' ο Σ. Κοτζατίσογλου δεν κατάφερε να σκοράρει απέναντι στην αντίπαλη εστία, ενώ δύο λεπτά αργότερα έκανε το χρέος του ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 1-3.
Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο ταλαντούχος νεαρός ποδοσφαιριστής της ΑΕΠ Χρ. Παπαδόπουλος με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής.

Διαιτησία: Καραλιόλιος, Στεριόπουλος, Χερίδου (ΕΠΣ Γρεβενών).

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ (Ν. Μπαλοδήμος): Μπαντής, Τζάτζης (77' Πουρνάρας), Τσιαρσιώτης (46' Xisen), Καραπάς (77' Κυρατζής), Κουρέλας, Αναστασιάδης, Στεργιούλας, Τζάτσος, Μπαλοδήμος, Μπόζιαρης, Κακαφίκας.

ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ (Χρ. Λάλλος): Κοτίτσα, Τέγος, Αποστόλου (80' Παπαδόπουλος), Ζολώτας, Κοτζατίσογλου Αγγ., Κοτζατίσογλου Σοφ., Ιωαννίδης, Μartin, Καρτσιούνης (58' Καλαιτζίδης), Μπιζιώτας (82' Τσιαμπίρης), Κουτσαλιάρης.