Σάββατο 18 Απριλίου 2015

AEΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ - ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ 3-2 (2-1) 22η τελευταία αγων. ΦΩΤΟ

Έκανε αυτό που έπρεπε η AEΠ και στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, καθώς επικράτησε των Γρεβενά Αεράτα με σκορ 3-2 και θα διεκδικήσει στα μπαράζ τον τίτλο μέσα στον Βατόλακκο την...
ερχόμενη Τετάρτη, τον δεύτερο της βαθμολογίας Κτ. Αστ. Καληράχης, όπως ορίζει η προκήρυξη αγώνων της Α' ερασ. κατηγορίας.

Η Α.Ε.Π. Βατολάκκου πραγματοποίησε φέτος την καλύτερη χρονιά στην ιστορία της, καθώς τερμάτισε αήττητη πρώτη, με 52 βαθμούς, έχοντας 16 νίκες και 4 ισοπαλίες, καθώς επίσης στέφθηκε πανάξια κυπελλούχος ΕΠΣ Γρεβενών για την περίοδο 2014-15.

Το ματςΣτο σημερινό παιχνίδι δεν υπήρχε το ανάλογο πάθος.
Η ομάδα του Χρ. Λάλλου αντιμετώπισε με πολλές βασικές απουσίες την ομάδα των Αεράτων, που με γκολ από τα αποδυτήρια προηγήθηκε της τοπικής ΑΕΠ, με απ' ευθείας εκτέλεση κόρνερ του Σέργιου Μπαλοδήμου.
Στο 15' ο Μartin Hohca σέντραρε στην περιοχή για να ισοφαρίσει το σκορ με πλασέ ο Σοφ. Κοτζατίσογλου.
Ο ίδιος στο 22' έδωσε προβάδισμα στο σκορ, εκμεταλλευόμενος άψογα την πάσα του συμπαίκτη του Μπιζιώτα.

Στην επανάληψη ο Μπόλλος στο 49' για τον Μπιζιώτα, που με πλασέ διαμόρφωσε το 3-1.
Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Κουρέλλα στο 81', μετά από απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή, για το τελικό 3-2.

Διαιτησία: Στεργιόπουλος, Γκόλιας, Τέγος (Γρεβενών).

ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ (Χ. Λάλλος ): Γαβρίδης, Τέγος (63' Αλεξίου), Μπόλλος, Παπαηλίας, Α. Κοτζατίσογλου, Hohca, Σ. Κοτζατίσογλου, Μπιζιώτας, Ιωαννίδης, Χ. Παπαδόπουλος (88' Τσιαμπίρης), Denis.

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ (Ν. Μπαλοδήμος): Χριστάκης, Τζάτζης (61' Ντόλιας), Κουρέλλας, Στεργιούλας, Τζάτσος, Μπαλοδήμος, Κακαφίκας, Βασιλόπουλος, Καταχατζής (61' Salla), Κοτενίδης, Τσιαρσιώτης (70' Σούλας).