Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015

Γ' Εθνική Μπάσκετ: Νίκη στην παράταση για τον Γ.Σ. Σιάτιστας κόντρα στον Πρωτέα Γρεβενών (video)

Νίκη στην παράταση για τον ψυχωμένο Γυμναστικό σύλλογο απέναντι στα Γρεβενά!
Ένας ψυχωμένος γυμναστικός υπέταξε τον μαχητικό Πρωτέα Γρεβενών στην παράταση με...

87-77. (κ.α 70-70).

Η ομάδα της Σιάτιστας μπήκε πολύ δυνατά και με ένα σερί 11-0, έδειξε από την αρχή τις διαθέσεις της. Τα Γρεβενά όμως με ένα δικό τους σερί κατάφεραν να προσπεράσουν στο σκορ μέχρι και με δέκα πόντους.

Το τέλος όμως τρίτου δεκαλέπτου έφερε και πάλι μπροστά τη Σιάτιστα η οποία κράτησε το προβάδισμα ως το τέλος και αν ήταν πιο ψύχραιμη στην τελευταία επίθεση του κανονικού αγώνα θα μπορούσε να τελειώσει το παιχνίδι στην κανονική διάρκεια.

υτό όμως έγινε στην παράταση, όπου η Σιάτιστα με καθαρό μυαλό πήρε το προβάδισμα το οποίο μάλιστα διεύρυνε.

Δείτε τα τελευταία δευτερόλεπτα του κανονικού αγώνα και της παράτασης, καθώς και τις δηλώσεις του Γ. Χασιώτη και Ζ. Μπαρτζώκα προπονητών των δυο ομάδων, στο βίντεο του siera fm…