Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2015

Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΡΟΥΚΕΤΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΓΚΕΤΣΙΟΥ!!! (VIDEO - φωτο)

ΕΠΣΚ - Πέταξε βαθμούς πάλι ο Μακεδονικός Σιάτιστας!

Δύσκολη η συνέχεια για την...

κατάκτηση του πρωταθλήματος για την ομάδα της Σιάτιστας, βρίσκεται στη 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Μακεδονικός με αλλαγμένη την ενδεκάδα του λόγο τραυματισμών και απουσιών, έπαιξε πολύ αμυντικά και πίσω από την μπάλα στο σημερινό παιχνίδι απέναντι στην ΑΕΠ Καραγιαννίων. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο γήπεδο βρέθηκαν αρκετοί φίλαθλοι να παρακουλουθήσουν το παιχνίδι.

Δίχως την μεγάλη φάση από της δύο ομάδες στο πρώτο ημίχ. Η ΑΕΠ Καραγιαννίων είχε την υπεροχή του αγώνα και προηγήθηκε με 0-1 με υπέροχο γκόλ φάουλ του Δ. Γκέτσιου στο 59".

Μετά από έξι λεπτά ο Μακεδονικός ισοφάρισε μετά από πλασε του Τσιούκρα Χ. η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ζηνόβιος ισοφάρισε σε 1-1.

Για περίπου πέντε λεπτά ο Μακεδονικός πίεζε αλλά δεν ήρθε το γκόλ, στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι.

Στο 90" ο Δονούλης μετά από τρίπλα έχασε την μπάλα και έκανε φάουλ, ο διαιτητής του έδειξε απευθείας κόκκινη για το φάουλ που έκανε, όπως είπε, ο παίχτης του Μακεδονικού τον χτύπησε μετά το χάσιμο της μπάλας με "σχαριά"

Είναι το τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι που η ομάδα της Σιάτιστας δέχεται κόκκινη κάρτα!