Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2017

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: Στην κορυφή της βαθμολογίας ο Μακεδονικός Φούφας!

Η νίκη των «πράσινων» τους φέρνει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, επί του Πανλευκάδιου με 0-2.

Στο πρώτο μέρος...

ο Μακεδονικός είχε την υπεροχή στον αγωνιστικό χώρο, με τον Ματούλα να απετυχαίνει το πρώτο γκολ της αναμέτρησης, έπειτα από κάθετη πάσα του Τοπάλη, στο 17ο λεπτό. Πέντε λεπτά αργότερα, (32’), ο Τοπάλης πέρασε το χώρο του κέντρου και με εξαιρετική ατομική ενέργεια διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο μέρος ο Μακεοδνικός έλεγχε το παιχνίδι, μέχρι και τα τελευταία 15 λεπτά, όπου ο Πανλευκάδιος κατάφερε να πάρει μέτρα στο αγωνιστικό χ΄ρο, χωρίς ωστόσο να απειλεί ουσιαστικά την εστία του Παπαδόπουλου.

Πανλευκάδιος: Πιπερίδης, Κοκόλης, Τσέλλα, Βλάχος, Γουργιώτης, Ασημακόπουλος, Φλούδας, Ντιμιτρόφ, Κοκόλης, Κούτσικος, Μαυρίδης.

Μακεδονικός Φούφας: Παπαδόπουλος, Χαραλαμπίδης, Σιδηρόπουλος(59’ Κοπατσάρης), Πιριτζάους, Τζουβάρας, Ασλαμπάλογλου, Καλογιαννίδης (69’ Φωτιάδης), Τοπάλη, Ματούλας, Χάιτας(56’ Μπιτσικόπουλος), Γκελοσάνι(68’ Δούφας).