• Κοιτάς το ρολόι σου αλλά μετά δεν ξέρεις τι ώρα είναι, οπότε ξανακοιτάς, αλλά πάλι δεν ξέρεις.

• Είναι Τετάρτη, αλλά για κάποιο λόγο όλη μέρα είσαι πεπεισμένος ότι είναι Πέμπτη. Και αυτό δε σου περνάει μέχρι να’ ρθεί όντως η Πέμπτη.

• Μπαίνεις σε ένα δωμάτιο και μετά στέκεσαι σαν χαζός επειδή δεν ξέρεις γιατί μπήκες.

• Μιλάς μόνος σου και κάποιος μπαίνει στο δωμάτιο, οπότε αρχίζεις να σιγοτραγουδάς για να τον πείσεις ότι τόση ώρα δεν μίλαγες στον εαυτό σου!

• Είσαι μες στο τρένο στο σταθμό και δίπλα είναι ένα άλλο τρένο και ένα απ’ τα δύο ξεκινάει και δε μπορείς να καταλάβεις ποιο.

• Πας να σηκώσεις μια βαλίτσα που νομίζεις ότι είναι γεμάτη αλλά δεν είναι. Οπότε τη σηκώνεις με τρελή ταχύτητα και για ένα κλάσμα του δευτερολέπτου νομίζεις ότι είσαι ο Σούπερμαν.

• Κοιτάζεις μια σίτα ή έναν φράχτη από πλέγμα και από μία ορισμένη απόσταση κάτι γραμμούλες κινούνται μέσα του!

• Λες σε κάποιον γνωστό σου ότι έχει έναν λεκέ στη μούρη, αλλά αυτός ποτέ δεν σκουπίζει το σημείο που του δείχνεις και σου σπάει τα νεύρα!

• Ανεβαίνεις τις σκάλες και νομίζεις ότι υπάρχει ακόμα ένα σκαλί αλλά δεν υπάρχει.

• Περπατάς με τη γκόμενά σου αγκαλιά και όλη την ώρα κουτουλάνε τα οπίσθια σας, οπότε αναγκάζεσαι συνέχεια να ελέγχεις το βήμα σου.

• Είσαι συνοδηγός σε αυτοκίνητο που τρέχει γρήγορα με ανοιχτά παράθυρα. Οπότε για να διασκεδάσεις, βγάζεις το χέρι σου έξω και μελετάς με αυτό όλους τους νόμους της αεροδυναμικής.

• Πίνεις κρύο νερό πολύ γρήγορα και σου παγώνει ο εγκέφαλος ακριβώς πάνω απ’ το μάτι, αλλά δε μπορείς να κάνεις τίποτα και απλά περιμένεις να τελειώσει ο πόνος, ο οποίος διαρκεί τρία δευτερόλεπτα αλλά σου φαίνονται δέκα ώρες.

• Σε παίρνει ο ύπνος αργά το απόγευμα στον καναπέ και όταν ξυπνάς στο σκοτάδι δεν έχεις ιδέα τι μέρα είναι.

• Οδηγείς με ανοιχτό το air condition και ρυθμίζεις το φυσητήρα έτσι ώστε, όταν κρατάς το τιμόνι, ο αέρας να μπαίνει μες στο μανίκι και να σου δροσίζει τη μασχάλη.

• Είσαι ξαπλωμένος πλάγια, και όταν κλείνεις μία το ένα μάτι και μία το άλλο, το μαξιλάρι μετακινείται, και καταλήγεις να παίζεις με αυτό καμιά εικοσαριά δευτερόλεπτα.

• Έχεις ξαπλώσει και μόλις είσαι έτοιμος να σε πάρει ο ύπνος το σώμα σου τινάζεται ολόκληρο και ξυπνάς!

• Τρως μια ξώφαλτση στα ευαίσθητα και τρομάζεις γιατί νομίζεις ότι θα πεθάνεις στον πόνο, αλλά δεν πονάς. Οπότε εκεί που λες «φιου, τη γλίτωσα» ΤΟΤΕ έρχεται ο πόνος, αργά και βασανιστικά.

• Είσαι στο αυτοκίνητο και ο φίλος σου προσπαθεί να μπει ή να βγει, αλλά για κάποιο λόγο δεν τα καταφέρνει! Ή δε βρίσκει το χερούλι, ή το βρίσκει και δεν μπορεί να το γυρίσει, ή το γυρνάει κι έχει ασφάλεια και κάθε φορά που πας να του ανοίξεις την ασφάλεια, ΤΟΤΕ αποφασίζει να το γυρίσει οπότε δεν ανοίγει!

• Μετά από μία κουραστική μέρα στο δρόμο γυρνάς σπίτι και βγάζεις τις κάλτσες σου. ΞΕΡΕΙΣ ότι θα τις πετάξεις στα άπλυτα, αλλά παρ' όλα αυτά πριν τις ρίξεις μέσα, τις μυρίζεις μία φορά.

• Σηκώνεσαι απότομα απ’ τον καναπέ και βλέπεις εκατομμύρια μαύρες τελείες στην περιφερειακή σου όραση που πυκνώνουν και σε πνίγουν και νομίζεις ότι θα πεθάνεις, ή θα λιποθυμήσεις στην καλύτερη.

• Έχεις την ψευδαίσθηση ότι είσαι πολύ όμορφος και μετρας την πρώτη μέρα που φοράς καινούριο ρούχο, άλλα μετά από μια βδομάδα έχει φύγει.

• Ακούς μουσική στο δωμάτιο σου και χορεύεις/χτυπιέσαι/κάνεις πως παίζεις κιθάρα, και μόλις μπαίνει μέσα η μάνα σου αρχίζεις να περπατάς γύρω γύρω, κάνοντας ότι συγυρίζεις και πασπατεύεις όποιο άσχετο αντικείμενο είναι πιο κοντά για να την πείσεις ότι δεν έκανες τον καραγκιόζη.

• Χτυπάει το τηλέφωνο και σε ξυπνάει, αλλά για κάποιο λόγο θες να κάνεις το συνομιλητή να νομίζει ότι δεν κοιμόσουν, οπότε επιστρατεύεις ΟΛΗ την ενέργεια σου και μιλάς υπερβολικά δυνατά και καθαρά, και καταλήγεις να ακούγεσαι σαν ηλίθιος.

• Το τραγούδι που παίζει διαπασών στο κλαμπακι κάνει μια απότομη παύση ΑΚΡΙΒΩΣ τη στιγμή που σχολιάζεις τα βυζιά της διπλανής γκόμενας.

• Όταν κλάνεις στο ντους βρωμάει πάντα πιο πολύ.

• Το κάνεις με μια γκόμενα και λες μια ατάκα που εκείνη την ώρα σου ακούγεται σούπερ, άλλα την άλλη μέρα που τη σκέφτεσαι μόνος και με καθαρό μυαλό δε μπορείς να πιστέψεις ότι πέταξες τέτοια κοτσάνα! Και ακόμα χειρότερα: ότι η μπαρούφα αυτή της άρεσε!

• Τρέχεις με το αυτοκίνητο και ακούς ραδιόφωνο, φτάνεις σπίτι σου, και την επόμενη φορά που φεύγεις ξαναμπαινεις στο αμάξι, ανοίγεις το ραδιόφωνο και σε ξεκουφαίνει!

Super League: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 1-0 (video)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Δημήτρη Σαλπιγγίδη, ο οποίος με κεφαλιά-ψαράκι πέτυχε το 100ο του τέρμα στη μεγάλη κατηγορία, ο νωθρός ΠΑΟΚ επιβλήθηκε με 1-0 του Αστέρα Τρίπολης στην Τούμπα και παρέμεινε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, παρέα με την ΑΕΚ.
Ο Βιεϊρίνια ξεκίνησε κεφάτος το ματς και απείλησε σε δύο περιπτώσεις την εστία του Ντεγκρά. Στο 12΄ την κοντινή προβολή του Πορτογάλου έδιωξαν οι αμυντικοί του Αστέρα, ενώ τρία λεπτά αργότερα είχε ένα καλό σουτ που πέρασε λίγο άουτ. Την ίδια κατάληξη είχε και το μακρινό σουτ του Φωτάκη στο 26΄ ενλω στο 31΄ ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να απειλήσουν, με τον Χαλκιά να αποκρούει με υπερένταση του σουτ του Μπαστία. Ενα λεπτό αργότερα, όμως, «μίλησε» ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης: μετά από εκτέλεση φάουλ του Πάμπλο Γκαρσία, ο διεθνής επιθετικός έπιασε μία δύσκολη κεφαλιά, η μπάλα «έσκασε» στο έδαφος, πήρε ύψος και κατέληξε στα δίχτυα, δίνοντας προβάδισμα στον ΠΑΟΚ.

Αν και θα περίμενε κανείς οι φιλοξενούμενοι να βγουν πιο επιθετικά στο β΄ μέρος, επιζητώντας την ισοφάριση, ο «Δικέφαλος του Βορρά» κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο και δημιούργησε προϋποθέσεις για δεύτερο γκολ. Η κεφαλιά του Αθανασιάδη στο 53΄ κατέληξε στην αγκαλιά του Ντεγκρά, όπως και το γυριστό σουτ του Βιεϊρίνια δύο λεπτά αργότερα, ενώ ο τερματοφύλακας του Αστέρα έκανε μία σαφώς πιο δύσκουλη απόκρουση στο 62΄, σε εντυπωσιακό σουτ του Τσιρίλο (πάλι από φάουλ του Γκαρσία). Στο υπόλοιπο διάστημα ο ΠΑΟΚ αρκέστηκε να προφυλάξει το προβάδισμα και το έκανε χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία, αφού ο Αστέρας δεν κατάφερε να γίνει απειλητικός και μοιραία γνώρισε την ήττα.

Συνθέσεις:

ΠΑΟΚ (Μάκης Χάβος): Χαλκιάς, Πάμπλο Γκαρσία, Τσιρίλο, Σαλπιγγίδης (90΄+ Παπάζογλου), Λίνο, Φωτάκης, Βιεϊρίνια, Σνάουτσνερ, Τσουκαλάς, Αθανασιάδης (87΄ Κουτσιανικούλης), Σαβίνι.

Αστέρας Τρίπολης
(Βαγγέλης Βλάχος): Ντεγκρά, Φυτανίδης, Ουριμπάρι, Μπαστία, Καρέρα (64΄ Τσαμπούρης), Φορτούνης, Μπαρτολίνι, Ουντότζι (79΄ Μπακασέτας), Ορόθκο, Φρανκού, Λαδάκης (73΄ Ροτζέριο).

Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη του αγώνα
17.15: Έναρξη της αναμέτρησης...

15' Πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ωραία ατομική ενέργεια από τον Βιεϊρίνια που απέφυγε με εξαιρετική ντρίμπλα τον Φυτανίδη, όμως το σουτ του από αριστερή πλάγια θέση κατέληξε άουτ.

32' ΓΚΟΛ! 1-0 ο ΠΑΟΚ. Ο Πάμπλο Γκαρσία εκτέλεσε το φάουλ από τα αριστερά και ο Σαλπιγγίδης με κεφαλιά-ψαράκι στο ύψος της μικρής περιοχής νίκησε τον Ντεγκρά, δίνοντας το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ. Αυτό ήταν το 100ο γκολ του διεθνή Έλληνα φορ στη μεγάλη κατηγορία.

44' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Μπαστία από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά δεν το πιάνει καλά και φεύγει άουτ.

45+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

46' Σέντρα στην επανάληψη.

55' Ωραία φάση για τον ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Σαλπιγγίδη μέσα στην περιοχή, ο Βιεϊρίνια θα κάνει το ανάποδο ψαλίδι, αλλά δεν είχε πολύ δύναμη και ο Ντεγκρά μπλοκάρει εύκολα.

62' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Πάμπλο Γκαρσία από τα αριστερά, ο Τσιρίλο θα πεταχτεί στην πορεία της μπάλας και με σουτ στη κίνηση θα προσπαθήσει να σκοράρει, όμως ο Ντεγκρά έδιωξε εντυπωσιακά.

88' Καλή στιγμή για τον Αστέρα να ισοφαρίσει. Έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ο Φυτανίδης πήρε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή, αλλά ο Χαλκιάς έπεσε και μπλόκαρε.

90' Ωραία ενέργεια από τον Τσουκαλά. Ο νεαρός άσος του ΠΑΟΚ κλέβει την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή του Αστέρα, προσπάθησε να κάνει ένα ψηλοκρεμαστό σουτ, αλλά ο Ντεγκρά έδιωξε τον κίνδυνο.

93' Λήξη του αγώνα.
ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 1-0 (32' Σαλπιγγίδης)

Δεν ακριβαίνει ο άρτος ο επιούσιος!!!

Δεν υπάρχει θέμα για αύξηση στην τιμή του ψωμιού!

Συναντήσεις θα έχει αύριο, ο Υφυπουργός Περιφερειακής Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας κ. Ντίνος Ρόβλιας με την Ομοσπονδία Αρτοποιών Ελλάδος και με εκπροσώπους των αλευροβιομηχάνων σχετικά με την τιμή του ψωμιού. Για το Υπουργείο Περιφερειακής Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας δεν τίθεται θέμα αύξησης της τιμής πώλησης του ψωμιού διότι δεν υπάρχουν νέα δεδομένα που να δικαιολογούν οποιαδήποτε αύξηση, πέραν του 2% του ΦΠΑ. Μάλιστα θα καταβληθεί μεγάλη προσπάθεια ώστε η τιμή του ψωμιού να μην ακριβύνει ούτε κατά το 2% που αυξήθηκε ο ΦΠΑ.

Ο Γιάννης Μυστακίδης... ταλέντο της Πιερίας στο Χόφενχαϊμ!!!

Σίγουρα όλα  ταα παιδιά που φεύγουν από την  Πιερία  μη περνώντας από την μεγαλύτερη ομάδα της πόλης μας, αφήνουν  μια ορφανή θέση στο Πιερικό ποδόσφαιρο.
Επιτέλους ας... ξυπνήσουμε και ας ασχοληθούμε με τα δικά μας  παιδιά.
Και  να είστε σίγουροι ότι υπάρχουν πολλά ταλέντα στην Πιερία.
Προγραμματισμός,  οργάνωση και ένα πλάνο μακροχρόνιο  δεν υπάρχει.
Ας οργανώσουμε τις ακαδημίες μας, ας βρούμε χώρους να προπονούνται  τα παιδιά μας.
Ας  λειτουργήσει τμήμα scouting, ας ασχοληθούν  άνθρωποι που αγαπούν το ποδόσφαιρο, το  γνωρίζουν,  θέλουν να επενδύσουν στο μέλλον αυτών των παιδιών  και έχουν όραμα.
Είναι κρίμα να χάνονται τα δικά μας παιδιά, ξυπνήστε... (Γ.Μ)

Super League: Ηρακλής – Ατρόμητος 1-0 (video)

Με τον Βίκτορας Ιάκομπ να "χτυπάει" στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με το πρώτο του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα, ο Ηρακλής έκαμψε την αντίσταση του Ατρόμητου στο "Καυτανζόγλειο" και απομακρύνθηκε από την επικίνδυνη ζώνη. Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην προπονητή του Ηρακλή, Άνχελ Πεντράθα, τηρήθηκε πριν από την έναρξη του αγώνα.
Μετά από ένα αναγνωριστικό πρώτο εικοσάλεπτο ο Ηρακλής ανέβασε την απόδοση του και οι... επισκέψεις του στην εστία του Μιχαηλίδη έγιναν απειλητικές. Στο 22΄ ο Παπαστεριανός με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μιχαηλίδη, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Λίμα με εκτέλεση φάουλ στην περιοχή βρήκε τον Κατσίκα, ο οποίος με κεφαλιά «άγγιξε» το 1-0, αλλά ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου απέκρουσε εντυπωσιακά. Μοναδική καλή ευκαιρία των φιλοξενουμενών ήταν αυτή του 40ου λεπτού, όταν ο Τάτος με απευθείας εκτέλεση φάουλ απείλησε την εστία του Ελευθερόπουλου, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στο 44΄ ο Λίμα έστειλε την μπάλα άουτ με δυνατό σουτ, που επιχείρησε, αλλά τελικά ο Ηρακλής κατάφερε να πάρει το δρόμο προς τα αποδυτήρια με τον καλύτερο τρόπο, καθώς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γιάκομπ με καρφωτή κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Λίμα έγραψε το 1-0.
Ο Ατρόμητος «πάλεψε» στο δεύτερο ημίχρονο για την ισοφάριση, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στο 51΄ ο Τάτος βρέθηκε απέναντι από τον Ελευθερόπουλο, με τον τελευταίο να διώχνει σε κόρνερ, ενώ εννέα λεπτά αργότερα ο Καραγκούνης έβγαλε σέντρα από τα αριστερά, ο Σαγκανόφσκι έπιασε την κεφαλιά, αλλά δεν κατάφερε να την αξιοποιήσει. Στο 80΄ ο Ατρόμητος έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία του στον αγώνα, όταν ο Καμαρά επιχείρησε ένα πολύ δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα όμως να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ελευθερόπουλου. Χωρίς κάποια αξιόλογη ευκαιρία κύλησε το υπόλοιπο του αγώνα, η λήξη του οποίου βρήκε τον Ηρακλή να πανηγυρίζει τη νίκη με 1-0.

Συνθέσεις:

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Ελευθερόπουλος, Χοσέμι, Κατσικάς, Αραμπατζής, Λίμα, Ντάνι, Παπαστεριανός (81΄ Καλίνιος), Μάρα (69΄ Ηλιάδης), Σίσιτς, Πίτου Γκαρσία (85΄ Κυριαζής), Γιάκομπ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Μελισσάς (56΄ Αναστασάκος), Μπαζίνσκι, Νεμπεγλέρας, Καμαρά, Σφακιανάκης, Σαγκανόφσκι, Καραγκούνης (70΄ Μπρίτο), Τάτος (77΄ Περόνε), Ολιβέιρα.
Ηράκλης - Ατρόμητος 1-0

Super League: Εργοτέλης - Ολυμπιακός Βόλου 0-0 (video)

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Εργοτέλης και Ολυμπιακός Βόλου στο Παγκρήτιο, παραμένοντας και οι δύο μακριά από τη ζώνη του υποβιβασμού. Με δέκα παίκτες αγωνίζονταν από το 58' οι γηπεδούχοι λόγω αποβολής του Ολίσε, ωστόσο οι «ερυθρόλευκοι» δεν κατάφεραν να το εκμεταλλευτούν σε ένα επεισοδιακό δεύτερο ημίχρονο.
Πολύ κακό ήταν το πρώτο ημίχρονο στο Ηράκλειο, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν ανεπιτυχώς να απειλήσουν την αντίπαλη εστία και τους Θεσσαλούς να δίνουν μεγαλύτερο βάρος στην ανασταλτική λειτουργία. Βερπακόφσκις και Χρυσοφάκης είχαν κάποιες μικροευκαιρίες για τον Εργοτέλη, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» είχαν την καλύτερη στιγμή στο 41΄, όταν το σουτ του Μόνχε εξουδετέρωσε δύσκολα ο Δασκαλάκης.

Οι παίκτες του Νίκου Καραγεωργίου φάνηκαν να μπαίνουν στο δεύτερο ημίχρονο με περισσότερη ζωντάνια και πίεσαν τους φιλοξενούμενους, όμως οι ισορροπίες ανατράπηκαν στο 58΄, όταν ο Ολίσε αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για χτύπημα στον Αλβαρεζ. Ο Ολυμπιακός Βόλου ισορρόπησε το παιχνίδι και προσπάθησε (χωρίς πάντως να ρισκάρει) να φτάσει στο γκολ, αλλά δεν μπόρεσε να γίνει ιδιαίτερα απειλητικός, ούτε και μετά την είσοδο των Μπρέσκα και Σολάκη.

Αντίθετα, ο Εργοτέλης στο 80΄ πλησίασε το γκολ, όμως ο Γιακούποβιτς απέκρουσε την κεφαλιά του Μπούντιμιρ. Τελευταία φάση του αγώνα για τους φιλοξενούμενους στο 86΄, με το πλασέ του Σολάκη που απέκρουσε ο Δασκαλάκης, ενώ στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε ένα τράβηγμα του Μπούντιμιρ μέσα στην περιοχή.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Βίσιο, Ρομάνο (87΄ Λεάλ), Τζούνιορ, Ρουμπάκης, Χίμπλινγκερ, Ολίσε, Σασιασβίλι, Φραγκουλάκης (78΄ Κυριακίδης), Μπούντιμιρ, Βερπακόφσκις (61΄ Μπέτο)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Σάκης Τσιώλης): Γιακούποβιτς, Ζαραδούκας, Ντολεζάι, Καπετάνος (85΄ Πλιάγκας), Ρίκκα (52΄ Μπρέσκα), Ρόκας (70΄ Σολάκης), Αλβαρεζ, Μαρτίν, Σανκαρέ, Μόνχε, Ζέλεσι
Εργοτέλης - Ολυμπιακός Βόλου 0-0

Super League: Πανιώνιος-Skoda Ξάνθη 0-2 (video)

Ξάνθη-σαν τα πλέι οφ για τη Skoda μέσα στη Νέα Σμύρνη, την ώρα που στον Πανιώνιο η Football League βρίσκεται πιο κοντά από ποτέ! Με χαρακτηριστική άνεση και χωρίς να δεχθεί ιδιαίτερη πίεση η Skoda Ξάνθη νίκησε μέσα στη Νέα Σμύρνη τον Πανιώνιο με 2-0, αποδεικνύοντας ότι η εντός έδρας ήττα από τον Παναθηναϊκό ήταν απλά μια κακή παρένθεση στην προσπάθεια για ευρωπαϊκή έξοδο. Κατόνγγκο και Μπόατενγκ από ισάριθμες ασίστ του Πόι σημείωσαν τα γκολ για την ακριτική ομάδα.
Αν και οι γηπεδούχοι «καίγονταν» για τη νίκη και μπήκαν πιο επιθετικά στο παιχνίδι, εμφανίστηκαν εξαιρετικά ευάλωτοι στις αντεπιθέσεις της Ξάνθης, οι οποίες είχαν ως εκφραστή τον ταχύτατο Μαρσελίνιο. Στο 10ο λεπτό ο Βραζιλιάνος ξέφυγε από αριστερά και γύρισε τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι, ο Πόι βρήκε... αέρα, αλλά ο επερχόμενος Κατόνγκο με δυνατό συρτό σουτ άνοιξε το σκορ. Σε αντίστοιχη φάση στο 27΄, ο Μαρσελίνιο τροφοδότησε αυτή τη φορά τον Μπόατενγκ, ο οποίος από το ύψος της περιοχής είδε εκτός θέσης τον Μπέλιτς και με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ «έγραψε» το 0-2.

Η αρνητική εξέλιξη του αγώνα προκάλεσε την «έκρηξη» των οπαδών του Πανιωνίου, οι οποίοι αποδοκίμαζαν έντονα τους παίκτες της ομάδας τους. Κάτω από συνθήκες ασφυκτικής πίεσης και παρά τις δύο γρήγορες αλλαγές του Τάκη Λεμονή, οι «κυανέρυθροι» σε μία φλύαρη υπεροχή και δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν. Μοναδική καλή στιγμή ως το τέλος του ημιχρόνου ήταν ένα άστοχο σουτ του Ριέρα από καλή θέση στο 30΄.

Η εικόνα του ματς δεν άλλαξε ούτε στο β΄ μέρος, με την Ξάνθη να αμύνεται σωστά και να απειλεί με αντεπιθέσεις. Στο 50΄ μάλιστα, ο Πόι σούταρε από πολύ κοντά ψηλά άουτ, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για το 3-0. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές στιγμές με τον Μπάλαμπαν (κεφαλιά στο 47΄ άουτ και σουτ έξω από την περιοχή στο 53΄ που μπλόκαρε ο Λυμπερόπουλος), αλλά σε μία στιγμή δεν έδειξαν ικανοί να «γυρίσουν» το παιχνίδι. Το τελευταίο σφύριγμα του Κάκου βρήκε τους Θρακιώτες να επιστρέφουν στις νίκες, μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από τον Παναθηναϊκό, και τους «κυανέρυθρους» να παρουσιάζουν εικόνα ομάδας που έχει συμβιβαστεί με την ιδέα του υποβιβασμού.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάκης Λεμονής): Μπέλιτς, Λάτκα, Ριέρα, Μπάλαμπαν, Βαρό, Κούκετς (35΄ Σκούρτης), Κουμορτζί (62΄ Γουνδουλάκης), Σάμαρης (32΄ Ομο), Σιόβας, Κοντοές, Τσότσαλιτς

ΞΑΝΘΗ
(Νίκος Παπαδόπουλος): Λυμπερόπουλος, Μπόατενγκ (67΄ Βασιλακάκης), Φλίσκας, Κωστούλας, Βάλλας, Μαρσελίνιο (55΄ Αντεφέμι), Πόι (82΄ Κιντάνα), Σουάνης, Μπέρτος, Τζάγκι, Κατόνγκο

5-

Συγκλονιστικές αποκαλύψεις...Πέντε πολιτικοί στο στόχαστρο του ΣΔΟΕ!!!

Νέα σημαντικά στοιχεία εις βάρος γνωστού πολιτικού έχουν προκύψει από τις έρευνες που ξεκίνησαν με αφορμή την αγορά κατοικίας σε ακριβή περιοχή του κέντρου, σύμφωνα με την Καθημερινή της Κυριακής.
«Υπάρχει περίπτωση συγκεκριμένου πολιτικού ανδρός και άλλων που ελέγχονται μέσω εξεταστικών επιτροπών» επισήμανε στο ΣΚΑΪ και την «Κυριακή με Δράση» ο ειδικός γραμματέας του ΣΔΟΕ, Γιάννης Καπελέρης, επιβεβαιώνοντας το ρεπορτάζ της εφημερίδας.
«Πρέπει να συντομεύσουμε τη διαδικασία, προκειμένου να

Αρναούτογλου: Έπιασα τη σύντροφό μου να με απατά!!!

Έπιασα τη σύντροφό μου να με απατά
Δήλωση – σοκ του Αρναούτογλου...
Μια πραγματικά απίστευτη αποκάλυψη έκανε χθες ο Γρηγόρης Αρναούτογλου μιλώντας στο Θέμη Γεωργαντά.
Ο παρουσιαστής αποκάλυψε πως στο παρελθόν έπιασε την σύντροφο του να τον απατά. «Στα 24 μου έφαγα φρίκη όταν έπιασα επ’ αυτοφώρω την σύντροφό μου να με απατά.
Όταν ήταν στις τρυφερές στιγμές με τον άλλον πάτησε κατά λάθος το κινητό της και όλη η τρυφερή συνομιλία τους κατεγράφη στον τηλεφωνητή μου. Έπειτα την πήρα τηλέφωνο της είπα ότι τα άκουσα όλα κι έκτοτε δεν ξαναμιλήσαμε»
gossip-tv.gr

Γνωστός τραγουδιστής πιάστηκε στα χέρια με το γιο του για μια γυναίκα!!!

Την ίδια αγαπημένη είχαν πατέρας και γιος, ο οποίος το κατάλαβε μόλις πριν από λίγο καιρό, όταν συναντήθηκαν σε χώρο διασκέδασης όλοι μαζί.
Ο νεαρός γιος του τραγουδιστή που είδε τον πατέρα του αγκαλιά με την αγαπημένη του θόλωσε και πλησιάζοντάς τον άρχισε να τον βρίζει και να τον τραβάει από τα ρούχα για να βγουν έξω από το μαγαζί που βρισκόταν με την παρέα του. Όσοι μάλιστα βρέθηκαν εκείνη την ώρα εκεί είπαν ότι ο νεαρός έπαθε τέτοιο σοκ που δε μπορούσε να ελέγξει τα νεύρα του και το ξέσπασμά του.
Ο καυγάς ανάμεσα στον πατέρα και το γιο συνεχίστηκε κι εκτός μαγαζιού, ενώ μάταια η παρέα του τραγουδιστή προσπαθούσε να ηρεμήσει τα πνεύματα. Η νεαρή κοπέλα που είναι Ρωσικής καταγωγής έχει σχέση με το νεαρό εδώ κι έξι μήνες. Ο νεαρός μάλιστα είναι πολύ ερωτευμένος μαζί της γι αυτό φρόντισε να τη γνωρίσει και στον πατέρα του θέλοντας έτσι να της δείξει ότι ενδιαφέρεται σοβαρά για την ίδια.
Σύμφωνα με πληροφορίες η νεαρή όμως, από την πρώτη στιγμή έδειξε ιδιαίτερη αδυναμία στον πατέρα του νεαρού και ήθελε συνεχώς να βρίσκονται όλοι μαζί.
Το βράδυ που συνέβη το περιστατικό ο νεαρός είχε πάει με φίλους του να διασκεδάσουν σε φιλικό σπίτι για να αποχαιρετήσουν έναν από την παρέα που θα έφευγε στο εξωτερικό. Η νεαρή που, όπως αποδείχθηκε στη συνέχεια, διατηρούσε σχέση και με τον πατέρα, δεν ήθελε να τον ακολουθήσει κι έτσι βρέθηκε στην αγκαλιά του τραγουδιστή σε γνωστό νυχτερινό μπαρ. Όταν ο γιος του και η παρέα του πήγαν στο ίδιο μπαρ για να συνεχίσουν τη διασκέδασή τους, έπεσε πάνω στο παράνομο ζευγάρι.
Μετά την επεισοδιακή συνάντηση πατέρα και γιου, οι σχέσεις τους δεν έχουν αποκατασταθεί, ενώ η νεαρή κοπέλα εξακολουθεί να είναι γοητευμένη από τον πατέρα μη δίνοντας καμία σημασία στο νεαρό φίλο της, ο οποίος μάλιστα μετακόμισε στο σπίτι της μητέρας του.

Η Κυριακή των ''ξεβράκωτων'' στους σταθμούς του μετρό παγκοσμίως (video)

''Αφήστε τα παντελόνια στο σπίτι αλλά σιγουρευτείτε πως φοράτε εσώρουχα''.... είναι το σύνθημα που θα κυριαρχήσει αυτή την Κυριακή σε 47 πόλεις 22 χωρών.

Πρόκειται για την επέτειο των 10 χρόνων από τότε που μία ομάδα ανθρώπων από τη Ν.Υόρκη, με τον τίτλο '' Βελτίωση Παντού'' ξεφορτώθηκαν τα ρούχα τους στο μετρό και μετά ''έπαιζαν'' τους ψύχραιμους.
Στην περσινή επέτειο , Σάββατο 10 Ιανουαρίου 2009, περίπου 2500 άνθρωποι ''ξεβρακώθηκαν'' σε 22 σταθμούς μετρό παγκοσμίως.

Ποιούς άνδρες θέλουν τελικά οι γυναίκες;

Είναι κοινή διαπίστωση μεταξύ των ερευνητών ότι όσο πιο αρρενωποί οι άνδρες, τόσο πιο ελκυστικοί φαίνονται στο ασθενές φύλο.

Ωστόσο η αλήθεια δεν είναι τόσο απλή σύμφωνα με νέες έρευνες. Δεν φτάνει μόνο το γωνιώδες πρόσωπο, το θεληματικό πηγούνι και τα καλοσχηματισμένα “βαριά” φρύδια. Παίζουν ρόλο όπως δείχνουν αυτές και οι κοινωνικές συνθήκες αλλά και το υποσυνείδητο.
Για την ακρίβεια, έρευνα που έγινε μέσα στο 2010 δείχνει ότι γυναίκες που ζουν σε φτωχότερες χώρες προτιμούν τους πιο αρρενωπούς άνδρες, πράγμα που δεν συμβαίνει στις πιο ανεπτυγμένες κοινωνίες, όπου και οι πιο λεπτεπίλεπτοι άνδρες έχουν επιτυχία. Για παράδειγμα, άλλο είναι το πρότυπο του άνδρα στο Μεξικό και άλλο στην Ολλανδία.
Αυτό ειναι λογικό γιατί σε περιβάλλοντα πιο φτωχά, η σωματική δύναμη – τόσο για τη δουλειά, όσο και για να υπερασπιστούν τον εαυτό και τους αγαπημένους τους – παίζει μεγαλύτερο ρόλο. Σε πιο πλούσια περιβάλλοντα πάλι οι άνδρες ανταγωνίζονται σε άλλο πεδίο, πιο “εγκεφαλικό” και έτσι οι γραμωμένοι μύες δεν παίζουν και τόσο μεγάλο ρόλο.

Γονίδης: Είμαι fan του Χριστού!!! (Video)

Μάλιστα έκανε την παρέμβαση του και ο Νίνο... Ο τραγουδιστής δήλωσε πως είναι πολύ cool και ηρεμεί και χαλαρώνει τους φίλους του... Τόνισε πως είναι μεγάλος fan του Χριστού, αλλά δεν είναι θρησκόληπτος....
Δήλωσε πως πολύ εύκολα δεν θα τα παρατούσε όλα για να φύγει και θα το έκανε μόνο αν τον πλήγωνε κάποιος πολύ....
Οι γυναίκες είπε πως δεν τον αγάπησαν για τον Σταμάτη, αλλά για το έργο του...
Ο Νίνο, που τον θεωρεί δάσκαλο της ψυχής του, αποκάλυψε στην εκπομπή Lifestyle πως ο τραγουδιστής του είχε κάποτε πει πως ο Θεός τον έκανε καλλιτέχνη για να έχει περισσότερο χρόνο να κάνει αυτό τον κόσμο καλύτερο...
Δείτε το βίντεο!

Α.Φ.Σ. ΑΜΥΓΔΑΛΙΑΣ - ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ 0-2 φωτορεπορτάζ

Παρά τις σοβαρές ελλείψεις τα Γρεβενά Αεράτα πέρασαν άνετα από την Αμυγδαλιά, αφού επικράτησαν της τοπικής ομάδας με 0-2. Οι παίχτες του Νίκου Μπαλοδήμου αποδίδοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο στο κυρίως στο β΄ημίχρονο, νίκησαν δίκαια και συνεχίζουν την αήττητη τους πορεία στο πρωτάθλημα.

Γρεβενά: Συνελήφθησαν 3 Αλβανοί για παράνομη μεταφορά ομοεθνή τους…

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEharHT-KVVv47UwpBr772EMRfOKqbRQ0wat_xZgq3QuP802bEETbObJbHlm7JjCrZeivexsnFSNhkqDJmAkS_3GCTfsNn3Tm-k6vcV2yYQ2oQXljKak2Yfkyg6KlvVfDIi7RFVTV7QooS4X/s1600/%25CE%2591%25CE%2595%25CE%25A4%25CE%259F%25CE%25A3+%25CE%2593%25CE%25A1%25CE%2595%25CE%2592%25CE%2595%25CE%259D%25CE%2591+1.jpgΣυνελήφθησαν σήμερα στις 06:30 το πρωί, από αστυνομικούς του τμήματος Γρεβενών, στο 1ο χλμ.της Επαρχιακής Οδού Γρεβενών-Τρικάλων, τρείς Αλβανοί υπήκοοι, διότι με το αυτοκίνητο τους, μετέφεραν στο Εσωτερικό της χώρας (σύμφωνα... με δηλώσεις τους στη Στυλίδα-Λαμία), έναν ομοεθνή τους, που όμως δεν διέθετε τα απαραίτητα έγγραφα. Ο συγκεκριμένος εισήλθε παράνομα στην Ελλάδα από την περιοχή της Καστοριάς. Το αυτοκίνητο που τον μετέφερε (μάρκας SKODA), καθώς επίσης και το χρηματικό ποσό των χιλίων εκατόν πέντε ευρώ (1.105 €) & τριάντα πέντε (35 λέκ) Αλβανίας που βρέθηκε στην κατοχή του οδηγού κατασχέθηκαν. Οι συλληφθέντες θα παραπεμφθούν στον  Εισαγγελέα Πλημ/κών Γρεβενών ενώ διενεργείται προανάκριση από το Τμήμα Δίωξης Λαθρομετανάστευσης Πολυνερίου.

Θα σηκώσουν τις μπάρες σήμερα σε όλη την Ελλάδα!!!

- Άρση... μπαρών από την Τρίπολη έως τη Θεσσαλονίκη
- Το ραντεβού τους είναι στις 15:00 το μεσημέρι
- Σπεύδει να τα... μαζέψει η κυβέρνηση και προανήγγειλε διαπραγματεύσεις με τις κοινοπραξίες.

«Μας φοβούνται, δεν τους φοβόμαστε». Με αυτό το σύνθημα, το Πανελλαδικό κίνημα ενάντια στα διόδια και καλεί πολίτες και οδηγούς με μετάσχουν στις κινητοποιήσεις της Κυριακής και από τις 15:00 έως τις 17:00 να... σηκώσουν τις μπάρες στις περιοχές όπου υπάρχουν νέοι σταθμοί διοδίων.
Και ενώ αρχικά η κυβέρνηση είχε προαναγγείλει την επιστράτευση της Αρχής Προσωπικών Δεδομένων για να εντοπίζει τους οδηγούς που... σηκώνουν τη μπάρα για να περάσουν χωρίς να καταβάλλουν το «τσουχτερό» αντίτιμο, τώρα δηλώνει έτοιμη να παζαρέψει τη μείωση των τιμών με τις κοινοπραξίες.
Ο υφυπουργός Υποδομών, Γιάννης Μαγκριώτης, δήλωσε στο ραδιόφωνο της ΝΕΤ 105,8 ότι άμεσα πρόκειται να ξεκινήσουν διαπραγματεύσεις με τις κοινοπραξίες, προκειμένου να μειωθούν οι τιμές των διοδίων αλλά και οι έμμεσοι φόροι που ανεβάζουν το αντίτιμο. Ζήτησε μάλιστα από τους πολίτες να κάνουν υπομονή έως ότου να βρεθεί λύση στο θέμα.
Την ίδια ώρα και ενώ το κίνημα κατά των διοδίων γιγαντώνεται, οι εταιρίες διαχείρισης των αυτοκινητοδρόμων δεν αποκλείεται να δώσουν τη δική τους «απάντηση» και να κινήσουν νομικές διαδικασίες κατά των οδηγών που δεν πληρώνουν διόδια, συστηματικά.

Πηγη

«Έφυγε» ο πρώην προπονητής του Ηρακλή Άνχελ Πεδράθα!!!

Την τελευταία του πνοή σε ηλικία μόλις 48 ετών άφησε ο πρώην προπονητής του Ηρακλή, Άνχελ Πεδράθα, νικημένος από χρόνια ασθένεια στον εγκέφαλο. Την ύπαρξη του
προβλήματος αντιλήφθηκε το Σεπτέμβριο του 2009, όταν είχε υπογράψει στον Πανσερραϊκό, αλλά αναγκάστηκε να σπάσει το συμβόλαιό του και να μεταβεί άμεσα στην Ισπανία, όταν διαπιστώθηκε ότι έχει πάσχει από ανεύρυσμα εγκεφάλου.
Ως ποδοσφαιριστής, ο Πεδράθα άρχισε την καριέρα του στην Μπαρτσελόνα.
Ήταν παρών στο χαμένο τελικό του Κυπέλλου Πρωταθλητριών του 1986, όπου ήταν ένας από τους τέσσερις παίκτες των "μπλαουγκράνα" που νικήθηκαν από τον Χέλμουτ Ντουκαντάμ στη διαδικασία των πέναλτι.
Το 1988 μετεγγράφηκε στη Μαγιόρκα όπου παρέμεινε για 8 χρόνια.
Ο πρώην συμπαίκτης του στην Μπαρτσελόνα και νυν αθλητικός διευθυντής της ομάδας, Άντονι Θουμπιθαρέτα, δήλωσε συγκλονισμένος: "Ενημερώθηκα για τον θάνατο του Ανχελ κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου του αγώνα της Μπαρτσελόνα με την Λα Κορούνια και ένιωσα περίεργα. Επαιξα μαζί του και δεν θα ξεχάσω αυτές τις στιγμές. Ηταν ένας φίλος, ένας εξαιρετικός άνθρωπος".