Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου 2020

Σ.Α.ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ- Φ.Ο.ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 67-73

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ

Νίκη ‘’χρυσάφι’’για τον Πρωτέα Γρεβενών που κέρδισε εκτός έδρας το Στρατώνι με 67-73,στα πλαίσια της 19η αγωνιστικής του...

Πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής.

Η ομάδα των Γρεβενών με την νέα της επιτυχία έκανε ένα ακόμη σημαντικό βήμα για την παραμονή στην κατηγορία.

Παρά το άσχημο ξεκίνημα ,αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ με 8-2, ο Πρωτέας έτρεξε ένα σερί 1-15, προηγήθηκε στο α΄δεκάλεπτο με 9-17 και ανέβασε την διαφορά στους 18 πόντους στο δ΄δεκάλεπτο (43-61), για να πανηγυρίσει το τελικό 67-73.

Επόμενος αγώνας το Σάββατο  29 Φεβρουαρίου & ώρα 17:00 στο ΔΑΚ Γρεβενών με αντίπαλο τον Α.Ε.Π.Σ. Μαχητές Πειραματικό

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Γραικός-Βασιλόπουλος
Δεκάλεπτα : 9-17, 28-40, 43-52, 67-73.

Στρατώνι (Μύθου): Ψευγοκάς 13(3), Χαλάτσης 13(1), Κυριλλής 14(2), Φώτογλου 6, Σαμαράς 8(1), Ιατρίδης, Κασούρας 2, Δασκαλόπουλος 11

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Σισμάνης, Μαλούτας 22(4), Μιχαηλίδης 9(3), Βλάχος 4, Μπέσσας, Συλλάκος, Τακίδης 7(1), Μαλιούρας 4, Μακρής 19(3), Πεχλιβανίδης 1, Κλωνάρας 7.