Τετάρτη 2 Μαρτίου 2011

Ο Λουκάς Νίκου σχολιάζει την Αθλητική δραστηριότητα της εβδομάδας!!!

Παρελθόν οι: Αναγνώστου και Ανδρεόπουλος από τις ομάδες τους!!!

Δ’ ΕΘΝΙΚΗ
Ο Δαίμων του… internet στο www.star-fm.gr , έγραψε για τον αγώνα Λευκάδια – Λόφοι στο ημίχρονο 0-0, ενώ ήταν 1-0. Σε άλλα 5 σάιτ είχαν το ίδιο (0-0). Παιδιά όταν αντιγράφουμε ας αναφέρουμε τουλάχιστον την πηγή.

ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ – ΠΥΡΣΟΣ
#
# Με 10 παίκτες για 90′ ολόκληρα λεπτά.
# Μας έσφαξε ο διαιτητής με την αποβολή του Μακρή στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης.
# Ογκόλιθος ο Σιώλας κάτω από τα δοκάρια…Μπράβο Γιώργο. Μπράβο στους παίκτες και τον προπονητή Γιάννη Σαμαρά.
# Τη νίκη αφιέρωσαν οι παίκτες του Πυρσού στον Σιώλα!!!
# Δεν πήραμε ακόμη καμία απάντηση από τον ΦΑΣ Πυρσός!!! Γιατί;
# Σάββατο στις 3:00 όλοι στο γήπεδο. Πρέπει να στηρίξουμε όλοι την ομάδα, «Δήμος, Περιφέρεια (πρώην και νυν), Biancoverde,Παλαίμαχοι Παράγοντες κλπ.Θα πάρω απουσίες!!!

ΑΟ ΣΕΙΡΗΝΑ – ΓΑΛΑΤΙΝΗ
# Έληξε άδοξα η σύντομη τελικά συνεργασία του κ.Αναγνώστου με την ομάδα; Γιατί;
# Τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα.
# Πάλι σκόραρε ο Δούμας (Ευριγκόλ).
# Κάποιοι πειράχθηκαν που είπαμε για παίκτες αδιάφορους…Γιατί; Δείξτε το στο γήπεδο…Εμείς περιμένουμε αυτήν την απάντηση στο γήπεδο!!!

ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
# Ευχαριστούμε την ΕΠΣΓ που ανέβαλλε τα παιχνίδια του Σαββάτου για το καλό του Πυρσού και των εκδηλώσεων «Γρεβενά και Ανακατωσιά».
# Άριστες οι διαιτησίες της ΕΠΣ Γρεβενών. Μπράβο!!!
# Πολλοί οι καινούργιοι διαιτητές, που τα πήγαν πολύ καλά.
# κ. Ολυμπία σε κάρφωσαν πάλι!!!
# «Ο ΠΕΝΗΝΤΑΡΗΣ» (αφιερωμένο στον κ. Κοσματόπουλο).
# Κορυφαίος παρατηρητής, ανταποκριτής και όχι μόνο, ο Μιχάλης Ηλιάδης!!! Σε έφαγε Στέφο…

ΜΠΑΣΚΕΤ – ΠΡΩΤΕΑΣ
# Sold out το κλειστό γήπεδο (με ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, ΑΡΗ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ live στην tv). Μπράβο στον κόσμο.
# Εκπληκτικό ματς, μεγάλη η διαφορά των ομάδων.
# Κάποιος ήθελε να βάλει τρίποντο στο ημίχρονο…Ποιος ήταν; Μόλις με ρώτησε για την ΑΕΚ, τότε φάγαμε και γκολ 1-2. Μετά λένε ότι φταίω εγώ!!! Δεν νομίζω….
# ‘’ Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα’’ λένε παίκτες και διοίκηση… Μετά τις 5 νίκες του Πέτρου σε 8 ματς με το ίδιο «υλικό», πως κατάφεραν να ξεκινήσουν με 0 νίκες σε 9 παιχνίδια. Θα μάθουμε ποτέ την απάντηση;

Α’ ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

Α.Ε.Π. – ΑΕΡΑΤΑ
# Πάλι επεισόδια στο Βατόλακκο, πάλι κόκκινες κάρτες, πάλι φασαρίες…Αποτέλεσμα: Λύνεται η συνεργασία του προπονητή Σάκη Ανδρεόπουλου!!!
# Φοβερό το ματς, αγωνίστηκαν πολλοί πιτσιρικάδες και από τις δύο ομάδες, έπαιξαν πολύ καλό ποδόσφαιρο. Μπράβο στα παιδιά.
# Πέναλτι υπέρ του Βατολάκκου στο 90′ …Εντολή στον Dragan να το ρίξει άουτ, όπως και έκανε!!!
# Ο Θωμάς βοηθάει στα ντέρμπι…asistan cooyts.

ΑΜΥΓΔΑΛΙΑ – ΝΕΟΧΩΡΙ
# Επιθετικός μονόλογος, άκαρπος για την Αμυγδαλιά, 1-1 τελικό.
# Για το Νεοχώρι όπως τα είπαμε, χωρίς γκολ του Καφετζή…δεν χάνουν!!!

ΚΙΒΩΤΟΣ – ΚΑΡΠΕΡΟ
# Άγχος και εκνευρισμός στο 1ο ημίχρονο για την Κιβωτό, που βρέθηκε πίσω στο σκορ
# Επανήλθαν τα χαμόγελα…με χατ-τρικ του Αραβόπουλου και τελικό σκορ 4-1.
# Το πρώτο τους γκολ πέτυχε το Καρπερό για το 2011.

Αγ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΑΕ ΚΟΚΚΙΝΙΑ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΟ
# Χατ-τρικ Παπαδόπουλου και 1-4 για τους φιλοξενούμενους.Μπράβο παιδιά.
# Επεισόδια στο ημίχρονο με προπονητή, παίκτες και παράγοντες!!! κυκλοφόρησε και φήμη παραίτησης προπονητή…»Ράδιο Αρβύλα».
# Παράγοντας που θίχτηκε και έκανε καταγγελία για την αλλαγή έδρας στο κύπελλο, Γιατί δεν μας το ανάφερε; Γιατί δεν πληρώθηκε ο διαιτητής από τους ίδιους όπως ορίζει ο νόμος (ασχέτως και αν άλλαξαν έδρα);