3ος ΟΜΙΛΟΣ
34η αγωνιστική
Κυριακή: 15-05-2011
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕΓ. ΣΕΙΡΗΝΙΟΥ
Αντίθεση συναισθημάτων στον τελευταίο αγώνα του πρωταθλήματος της Δ΄Εθνικής ανάμεσα στη Σειρήνα και στον Κάστορα. Κατηφείς οι γηπεδούχοι αφού αποχαιρέτισαν την κατηγορία, πανηγυρισμοί των Καστοριανών που χρειάζονταν έναν τουλάχιστον βαθμό για να σώσουν την παρτίδα, πράγμα που έγινε κι έτσι ο Κάστορας συνεχίζει στη Δ΄Εθνική για 3η χρονιά.
Δίκαια ο Κάστορας πήρε την πολυπόθητη γι’ αυτόν νίκη, αφού ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού με ηγέτη το Μήλιο που πέτυχε χατ-τρικ. Από την άλλη μεριά οι παίχτες της Σειρήνας, παρόλο που δεν είχαν κίνητρο, προσπάθησαν και κατά διαστήματα απέδωσαν καλό ποδόσφαιρο
Το φιλμ του αγώνα
Α΄ημίχρονο
7ο λεπτό- Ο Κυριακίδης με μακρινή μπαλιά βρήκε τον Καραγιάννη από αριστερά, που σούταρε δυνατά για να περάσει η μπάλα ελάχιστα άουτ.
11ο λεπτό- Τετ-α-τετ του Τσατσάκη μετά από ασίστ του Καλύβα, νικήθηκε όμως από τον Αθανασόπουλο που απέκρουσε σωτήρια.
23ο λεπτό- Δυνατό σουτ του Καλύβα από πολύ πλεονεκτική θέση δεν βρήκε στόχο.
25ο λεπτό- Πάσα του Μαλεγκάνο στον Καλύβα που αστόχησε από το ύψος της μεγάλης περιοχής.
27ο λεπτό- Η πίεση του Κάστορα είχε αποτέλεσμα, όταν ο Μήλιος κέρδισε τις κόντρες και με κοντινό πλασέ πέτυχε το 0-1.
35ο λεπτό- Κεραυνός του Μαλεγκάνου από τα 25 μ. πέρασε μόλις άουτ.
40ο λεπτό- Διείσδυση του Μαλεγκάνου από αριστερά και δυνατό σουτ που απέκρουσε ο Αθανασόπουλος αλλά η μπάλα κατέληξε τελικά στα δίχτυα κι έτσι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2.
 41ο λεπτό- Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ο Μπόζιαρης με ωραία ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ μείωσε σε  1-2.
43ο λεπτό- ΄Εξοχη προσπάθεια του Μαλεγκάνου από αριστερά, ασίστ στον Καλύβα που με ιδανικό πλασέ σημείωσε το 1-3.
Β΄ημίχρονο
47ο λεπτό- Φοβερή ατομική προσπάθεια του Καραγιάννη από αριστερά και πάρε βάλε γκολ στο Φαρμάκη, που γλίστρησε και κατάφερε ν’ αστοχήσει από τα 2 μ.
60ο λεπτό- Πολύ ωραίο σουτ του Καραγιάννη, πέρασε σύρριζα άουτ.
62ο λεπτό- Ο Μαλεγκάνος εκτέλεσε κόρνερ από αριστερά, κεφαλιά εξ’ επαφής του Νατσιόπουλου απέκρουσε εντυπωσιακά ο Αθανασόπουλος και ο Αργυρός από τα 2 μ. σούταρε απελπιστικά άουτ.
67ο λεπτό- Το ωραιότερο γκολ του αγώνα σημείωσε ο Ιωαννίδης που βλέποντας τον Κωνσταντινίδη εκτός θέσης, από το κέντρο του γηπέδου με ψηλοκρεμαστό σουτ μείωσε σε 2-3.
70ο λεπτό- Μόνος ο Αργυρός μετά από κεφαλιά πάσα του Αντωνιάδη, το πλασέ του όμως απέκρουσε σωτήρια ο Αθανασόπουλος.
75ο λεπτό- ΄Εξοχος συνδυασμός Καραμανλή – Μήλιου και ο τελευταίος με δυνατό συρτό σουτ σημείωσε το τελικό 2-4.
83ο λεπτό- Τετ-α-τετ ο Καραγιάννης μετά από ασίστ του Ιωαννίδη, πλάσαρε όμως άουτ.
Εξαιρετική η διαιτησία των κ.κ. Πουλημά, Δράμπαλου, Κατσούρη (Κέρκυρας).
Α.Ο.ΣΕΙΡΗΝΑ:  Αθανασόπουλος, Γκέτσιος, Πολύζος (46΄ Φαρμάκης), Φαλτάκας (46΄ Αναγνώστου), Τζερεμές, Ιωαννίδης, Μπόζιαρης, Καραγιάννης, Μπλάντος, Κουκουτσέλας, Κυριακίδης (46’  Γεωργίου)

ΚΑΣΤΩΡ: Κωνσταντινίδης, Καραμανλής, Τσεμπερίδης, Νασιόπουλος, Σιοπώβου, Παπαθανασίου (17΄ Μαλεγκάνος), Μπούρκας, Μήλιος, Στεργίου (17΄ Αργυρός), Καλύβας, Τσατσάκης (46΄ Αντωνιάδης).