Ποντ. Ν. Ποντινής - ΑΕΠ Βατολάκκου 3-5 (0-2)

Α' ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
 Σάββατο 14/5/2011
Γήπεδο Ποντινής

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε τις υποχρεώσεις της η Α.Ε. Ποντίων Βατολάκκου για την φετινή αγωνιστική περίοδο, καθώς επικράτησε της Π. Ν. Ποντινής εκτός έδρας με σκορ 3-5 κάνοντας το 3 στα 3.
Αν και δεν υπήρχε βαθμολογικό ενδιαφέρον, έγινε ένας δυνατός και σκληρός αγώνας και από τις δύο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν σχετικά εύκολα τους 3 βαθμούς της νίκης.
Τα γκολ σημείωσαν οι: Ασλανίδης (4', 38'), Ντεμάι (53'),Τσιούρης (60'),  Γεωργιάδης (84') για την Α.Ε.Π. και οι γηπεδούχοι με τους: Μάστορα (48', 55') και Κουτούλα (77').

ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ
 α' ημίχρονο
4' κάθετη πάσα του Τσιούρη στον Ασλανίδη, ο οποίος με πλασέ έκανε το 0-1.
17' παράλληλη πάσα του Μαγιάννη στον Ντεμάι, από καλή θέση έκανε το σουτ άουτ.
32' κόρνερ που εκτέλεσε ο Τσιούρης από δεξιά, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Αραβόπουλου.
35' ο Κουτούλας από θέση τετ-α τετ δεν κατάφερε να νικήσει τον Αποστολίδη που απέκρουσε στο πλασέ, την επαναφορά πάλι ο Κουτούλας, έκανε το σουτ άουτ.
38' κάθετη πάσα του Ντεμάι στον Ασλανίδη που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με πλασέ έκανε το 0-2.
β' ημίχρονο
48' μακρινό σουτ του Μάστορα, ο Αποστολίδης δεν κατάφερε να αποκρούσει και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα 1-2.
53' πάσα του Μαγιάννη στον Ντεμάι, που αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα 1-3.
55' μακρινό σουτ του Μάστορα, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα
του Αποστολίδη 2-3.
60' πάσα του Ντεμάι στον Τσιούρη, όπου με άνεση έκανε το πλασέ στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Αραβόπουλου 2-4.
70' από θέση τετ α τετ ο Κουτούλας πλάσαρε, αλλά ο Αποστολίδης μπλόκαρε σταθερά.
77' έπειτα από κακή απομάκρυνση αμυντικού της ΑΕΠ, η μπάλα από τα πόδια του Κουτούλα κατέληξε στα δίχτυα και μείωσε σε 3-4.
84' ο Γεωργιάδης με πλασέ έκανε το 3-5.
Διαιτησία: Σιούμπουρα, Βλαχάκης, Βαρσάμης ΕΠΣ Γρεβενών.
Π.Ν. Ποντινής: Αραβόπουλος, Παντ. Ισπογλίδης (50' Καρατζάς), Μπανάτσας (34' Κουτούλας), Κερασιώτης, Ι. Ισπογλίδης, Μάστορας, Γ. Καραγιάννης, Πελέκας, Παναγιωτίδης, Ταραμάνης, Κουμπούρας.
ΑΕΠ Βατολάκκου: Αποστολίδης, Νικολαίδης, Βουτσής (64'Καραπάς Θ.) Καραπάς Ν., Τσιούρης, Κ. Παπαδόπουλος (50' Γεωργιάδης), Μιχαηλίδης, Ντεμάι (68' Κύρου) , Μαγγιάννης, Βάσσος, Ασλανίδης.