Τετάρτη 19 Οκτωβρίου 2011

Champions League: Τα αποτελέσματα και τα γκολ της 3ης αγωνιστικής (όμιλοι 1-4) (video)

Με τα παιχνίδια για την 3η αγωνιστική των ομίλων 1-4 συνεχίστηκε το Champions League.
Στον πρώτο, η Manchester City με τέρμα του Sergio Aguero στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε τη νίκη με 2-1 απέναντι στην Villarreal. Napoli και Bayern Munich αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, με τον Mario Gomez να αστοχεί σε πέναλτι στο 49΄. Στο δεύτερο, η Inter πήρε σπουδαίο διπλό στη Γαλλία απέναντι στη Lille με σκόρερ τον Pazzini, 0-1, ενώ η CSKA Moscow είχε εύκολο έργο απέναντι στην Trabzonspor επικρατώντας με 3-0. Στον τρίτο, η Manchester United επικράτησε 2-0 της Otelul, αν και αγωνιζόταν από το 66΄ με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Vidic, ενώ η Benfica επιβλήθηκε με το ίδιο σκορ της Basel. Στον τέταρτο, η Real Madrid συνέτριψε με 4-0 τη Lyon και ο Ajax πήρε το διπλό κόντρα στην Dinamo Zagreb με 2-0.

19΄ Benzema, 47΄ Khedira, 55΄ Ozil, 81΄ Sergio Ramos
Γκολ και highlighlights από τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής στο Champions League
Manchester City – Villarreal 2-1 (video)
Napoli – Bayern Munich 1-1 (video)
CSKA Moscow – Trabzonspor 3-0 (video)
Lille – Inter 0-1 (video)
Basel – Benfica 0-2 (video)
Otelul Galati – Manchester United 0-2 (video)
Real Madrid – Lyon 4-0 (video)