Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2012

Super League: Εργοτέλης – ΑΕΚ 1-1 (video)

Άλλη μία ισοπαλία, πρώτη φέτος στα εκτός έδρας παιχνίδια της, επιφύλαξε η μάχη με τον Εργοτέλη για την ΑΕΚ. Οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό, με το τελικό 1-1 υπό καταρρακτώδη βροχή να αφήνει αμφότερους δυσαρεστημένους.
Τον Εργοτέλη επειδή έχασε ευκαιρίες στο φινάλε για να πάρει ακόμη και τη νίκη και την ΑΕΚ διότι έχασε ακόμη περισσότερο έδαφος σε σχέση με τη δυάδα της κορυφής. Να σημειωθεί, βέβαια, ότι η «Ένωση» αγωνίστηκε με αρκετές απουσίες στο Παγκρήτιο. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Λυμπερόπουλος στο 49ο λεπτό, ενώ για τον Εργοτέλη ισοφάρισε ο Κατσικοκέρης στο 74ο λεπτό. Νωρίτερα, ο Κυριακίδης βρήκε με ένα καταπληκτικό σουτ το δοκάρι του Αραμπατζή.
Γκολ: Κατσικοκέρης 74’ – Λυμπερόπουλος 49’
Εργοτέλης: Pirson, Σαρρής, Hieblinger, Beto (Κατσικοκέρης 60’), Sashiashvili, Φραγκουλάκης, Budimir (Hadi 84’), Τζανακάκης (Γιαλούσης 78’), Κυριακίδης, Κουτσιανικούλης, Oliseh
ΑΕΚ: Αραμπατζής, Κλωναρίδης (Καφές 70’), Δέλλας, Λάγος, Αργυρίου, Σιαλμάς, Μπουγαΐδης (Κοντοές 43’), Vargas, Λυμπερόπουλος, Jose Carlos (Guerreiro 47’), Ρίκκα
Τα γκολ και τα highlights από το Εργοτέλης – ΑΕΚ 1-1 σε video: