Παρασκευή 15 Ιουνίου 2012

Euro 2012: Ισπανία – Ιρλανδία 4-0 (video)

Σε μονόλογο της Ισπανίας εξελίχθηκε ο αγώνας με την Ιρλανδία για την τρίτη αγωνιστική του Euro 2012. Οι Ισπανοί επικράτησαν με 4-0 έχοντας πρωταγωνιστή τον Fernando Torres.
Ο επιθετικός της Chelsea άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό μετά από ατομική προσπάθεια. Παρά τις χαμένες ευκαιρίες της η Ισπανία δεν κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της στο πρώτο μέρος, το πέτυχε όμως στο 49’ με τον Silva. Το 3-0 έγινε από τον Torres στο 70’ και τέσσερα λεπτά αργότερα έδωσε τη θέση του στον Fabregas, ο οποίος με διαγώνιο σουτ στο 83’ έκανε το τελικό 4-0.
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής στον τρίτο όμιλο: Ισπανία – Ιρλανδία 4-0, Ιταλία – Κροατία 1-1
Η βαθμολογία στον τρίτο όμιλο:
Ισπανία 4, Κροατία 4, Ιταλία 2, Ιρλανδία 0
Η επόμενη αγωνιστική (Δευτέρα): Ισπανία – Κροατία, Ιταλία – Ιρλανδία (21.45)
Τα γκολ: Torres 4’, 70’, Silva 49’, Fabregas 83’
Οι συνθέσεις:
Ισπανία: Casillas, Arbeloa, Piqué, Ramos, Jordi Alba, Busquets, Xabi Alonso, (Martinez 65’) Xavi, Silva, Iniesta (Cazorla 80’), Torres (Fabregas 74’)
Ιρλανδία: Given, O’Shea, St. Ledger, Dunne, Ward, Andrews, Whelan (Green 83′), Duff (McLean 76’), McGeady, Keane, Cox (Walters 46’)
Δείτε το video με τα γκολ και τα highlights από τον αγώνα Ισπανία – Ιρλανδία 4-0 για το Euro 2012