ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΚΙΒΩΤΟΥ - Α.Ο. ΣΕΙΡΗΝΑ 1-3 φωτορεπορτάζ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄Ερασιτεχνικής Κατηγορίας

Ε.Π.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ

11η αγωνιστική
Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της νέας χρονιάς η Σειρήνα, αφού επικράτησε δίκαια της Κιβωτού με 1-3.
Σαφώς ανώτερη και... διαβασμένη ο ομάδα του Γιώργου Κούσκορα, με παίχτες ποιότητας τους Γιώργο Τσιάτσιο και Κλεόβουλο Κουκουτσέλα να ελέγχουν πλήρως το χώρο του κέντρου, τον Ηρακλή Νικολαϊδη να εμφανίζεται και πάλι ασταμάτητος και το Νίκο Μπαλντούμη και Δημήτρη Γιώτα βράχους στο κέντρο της άμυνας, ήταν θέμα χρόνου η επικράτηση.

Με έλεγχο του αγώνα και του ρυθμού η Σειρήνα «χτύπησε» τρεις φορές, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 81΄. Πρέπει να
σημειώσουμε επίσης τις πολλές ελλείψεις με τις οποίες εμφανίστηκαν και οι δυο ομάδες.
Το φιλμ του αγώνα
Α΄ημίχρονο

14ο λεπτό- Πολύ καλό σουτ του Νικολαϊδη έξω απ’ την περιοχή, πέρασε λίγο άουτ.
30ο λεπτό- Καταπληκτική πάσα του Φαρμάκη στο Νικολαϊδη που μπήκε από αριστερά πλάσαρε τον Αποστολίδη που αρχικά απέκρουσε και πάλι ο Νικολαϊδης που πήρε την επαναφορά με πλασέ σημείωσε το 0-1.
36ο λεπτό- Μπαλιά τρύπα του Αντωνιάδη στον Μπαζάκα, που μόνος απέτυχε να πλασάρει τον Αποστολίδη.
45ο λεπτό- Κόρνερ του Φαρμάκη από δεξιά και ο Γιώργος Τσιάτσιος με εκπληκτική κεφαλιά ψαράκι σημείωσε το 0-2.

Β΄ημίχρονο
54ο λεπτό- Μακρινό σουτ του Σιούλα απέκρουσε με τις γροθιές ο Σιούμπουρας.
60ο λεπτό- Φοβερή ατομική προσπάθεια του Γιώργου Τσιάτσιου που νικήθηκε από τον Αποστολίδη, που απέκρουσε εξαιρετικά στη γωνία του.
65ο λεπτό- Μακρινό σουτ του Χατζηγιετίμ πέρασε λίγο άουτ.
66ο λεπτό- Πάρε βάλε του Νικολαϊδη στο Φαρμάκη που δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει ανενόχλητος το 0-3.
72ο λεπτό- Ευκαιρία που δεν χάνεται απώλεσε ο Αντωνιάδης που μετά από ασίστ του Νικολαϊδη πλάσαρε από τα 3 μ. για να εκτιναχθεί ο Αποστολίδη και να αποκρούσει σε κόρνερ.
81ο λεπτό- Ο Ν. Κουλέτσος μετά από ατομική προσπάθεια εξέθεσε για μοναδική φορά την άμυνα των φιλοξενουμένων και με πλασέ μείωσε στο τελικό 1-3.
Διαιτησία: Πάνος, Γκόλιας, Τέγος (Ε.Π.Σ. Γρεβενών)

ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΚΙΒΩΤΟΥ (Ανδρέας Λέτσιος): Αποστολίδης, Παπαδόπουλος, Τζήκας, Κατσάνος (56΄Ιορδανίδης), Καραμιχαηλίδης, Σούλας, Ν. Κουλέτσος, Χατζηγιετίμ, Παπαϊωάννου, Παντέρης, Αθ. Κουλέτσος,

Α.Ο.ΣΕΙΡΗΝΑ (Γιώργος Κούσκορας): Ευθ. Σιούμπουρας, Ντ. Κόνι, Δ. Γιώτας, Γιάννης Τσιάτσιος, Γιώργος Τσιάτσιος, Ν. Μπαλντούμης, Κλ. Κουκουτσέλας, Ηρ. Νικολαϊδης, Χ. Φαρμάκης, Χ. Μπαζάκας (75΄ Νικολάου), Γ. Αντωνιάδης.