Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2013

ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΗΡΑΧΗΣ - Α.Ο. ΣΕΙΡΗΝΑ 4-2 φωτορεπορτάζ

ΓΗΠΕΔΟ: ΚΑΛΗΡΑΧΗΣ
Σάββατο: 5 Οκτωβρίου 2013
Πολύ καλό παιχνίδι και 2η σερί νίκη του Κτηνοτροφικού επί της Σειρήνας με 4-2 στην Καληράχη.

Πολλά τα προβλήματα του Γιώργου Κούσκουρα που αναγκάστηκε να παρατάξει την ομάδα του με...

6 βασικές απουσίες και το κυριότερο χωρίς τερματοφύλακα που έπαιξε βασικό ρόλο στη διαμόρφωση του σκορ. Παρόλα αυτά η Σειρήνα στάθηκε αντάξια του Κτηνοτροφικού και με λίγη τύχη θα μπορούσε να πετύχει το απροσδόκητο...

Το φιλμ του αγώνα:
Α΄μέρος

1ο λεπτό: Βολίδα του Αναστασιάδη πέρασε λίγο άουτ.
3ο λεπτό: Ολέθριο λάθος του Λιάκα και ο Ξάνθος με πλασέ από κοντά θα ανοίξει το σκορ για τον Κτηνοτροφικό για το 1-0.
17ο λεπτό: Ο Γ. Τσιάτσιος θα εκτελέσει φάουλ από δεξιά και ο Δ. Ντώνας θα βρεί την ευκαιρία να ισοφαρίσει σε 1-1 με κοντινή προβολή.
19ο λεπτό: Ο Γ. Τσιάτσιος όπλισε έξω απ΄την περιοχή, το σουτ όμως πέρασε ελάχιστα άουτ.
34ο λεπτό: Σέντρα του Βλάχου από δεξιά, αυτός θα βγάλει εξαιρετική σέντρα στον Ξάνθο, παντελής αδράνεια της άμυνας και αυτός με πλασέ θα κάνει το 2-1.

Β΄μέρος
48ο λεπτό: Στο 48΄ο Σούλας θα γράψει με καρφωτή κεφαλιά μετά από σέντρα ακριβείας του Τζάγκα το 3-1.
50ο λεπτό: Ο Αναστασιάδης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του μειώνοντας σε 3-2, σημειώνοντας το ομορφότερο γκολ του αγώνα.
81ο λεπτό: Ο Βλάχος έχασε μοναδική ευκαιρία από θέση τετ-α-τετ.
89ο λεπτό: Ο Τερζής από καταφανέστατη θέση οφσαϊτ, θα κρεμάσει τον κατά συνθήκη τερματοφύλακα της Σειρήνας Λιάκα Τόλη, μετά από ασθενή απόκρουση σε σουτ του Τζάγκα. Εδώ να σημειώσουμε πως ο Λιάκας αντικατέστησε τον Γρίδα ο οποίος τραυματίστηκε στο ζέσταμα.

Διαιτησία: ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ – ΓΚΟΛΙΑΣ - ΒΛΑΧΑΚΗΣ (Ε.Π.Σ. Γρεβενών)

ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΗΡΑΧΗΣ (Νίκος Τόλης): Τσιουπλίκας Σταύρος, Παπαστεργίου Στέλιος, Γεωργίου Γιάννης, Καραπάς Νίκος (66΄Βουρβάς Σάκης), Βανδής Αργύρης, Μητρεητσές Βασίλειος, Τζάγκας Γιώργος, Παπαϊωάννου Βαλάντης (46΄Χαντάβας Άγγελος), Βλάχος Δημήτριος, Ξάνθος Γιάννης (75΄Τερζής Δημήτριος), Σούλας Χρήστος

Α.Ο. ΣΕΙΡΗΝΑ (Κούσκορας Γιώργος): Λιάκας Τόλης, Τσεπίδης Τόλης, Μούλα, Γιώτας Δημήτρης (81΄Πασιάς), Ντώνας Δημήτρης (46΄ Πατσιαρίκας Γιώργος), Κουκουτσέλας Κλεόβουλος, Φαρμάκης Χρήστος, Κολέτσος Γιάννης, Αναστασιάδης Κώστας, Τσιάτσιος Γιώργος, Κόνι