Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2014

ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ - ΚΤ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΗΡΑΧΗΣ 1-1 (1-0) (6η Αγων. - ΦΩΤΟ)

ΆΦΗΣΕ ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ!!!
Συναρπαστικός αγώνας διεξήχθη στο γήπεδο Βατολάκκου ανάμεσα στις δύο πρωτοπόρες του πρωταθλήματος ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ και ΑΣΤΕΡΑ ΚΑΛΗΡΑΧΗΣ, που αναδείχθηκαν...
ισόπαλες με σκορ 1-1.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν την τοπική ομάδα, η οποία μετά τα πρώτα 15 λεπτά ισορρόπησε και είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού.

Αν και το αποτέλεσμα δείχνει φτωχό και αδικεί τους γηπεδούχους, οι δύο ομάδες πρόσφεραν καλό θέαμα, έκαναν καλούς συνδυασμούς, έχασαν πολλές ευκαιρίες απέναντι στις δύο εστίες και δικαίωσαν τους 100 και πλέον φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο.

ΦΑΣΕΙΣ
6' σουτ του Τσαπατσάρη απέκρουσε ο Κοτίτσα.
8' σουτ του Ντεμάι πέρασε ελάχιστα άουτ.
13' ο Μήττας από καλή θέση έστειλε τη μπάλα πάνω από τα οριζόντιο του Κοτίτσα.
16' η κεφαλιά του Πολύζου είχε την ίδια τύχη με την προηγούμενη.
33' το φάουλ του Άγγελου Κοτζατίσογλου πέρασε δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Δικταπανίδη.
42' σέντρα σουτ του Hohxa, δύσκολα ο Δικταπανίδης, απέκρουσε.
44' σέντρα του Hohxa στην περιοχή, ο Καρτσιούνης στην πορεία της μπάλας, πλασέ και 1-0.

49' ανατροπή του Ντεμάι στην περιοχή, δεν δόθηκε από το ρέφερι Τσέτσιλα.
53' ο Ντεμάι από το μισό μέτρο, τραγικός... σημάδεψε το δοκάρι και άουτ.
64' απ' ευθείας φάουλ του Οκουτσίδη, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο του Δικταπανίδη.
79' η χρυσή αλλαγή του Ρόβα έφερε την ισοφάριση σε 1-1 έπειτα από εκτέλεση φάουλ.

Διαιτησία με αρκετά λάθη από τον έμπειρο και αξιολογημένο ρέφερι Κ. Τσέτσιλα.
Βοηθοί του ήταν ο Ράντζας και η Σιούμπουρα της ΕΠΣ Γρεβενών.

Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ (Χ. Λάλλος): Κοτίτσα, Τέγος, Οκουτσίδης, Ζέρβας, Παπαηλίας, Άγ. Κοτζατίσογλου, Σ. Κοτζατίσογλου (82' Καλαιτζίδης), Ντεμάι, Μπιζιώτας, Καρτσιούνης (64' Ασλανίδης), Hohxa.

ΚΤ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΗΡΑΧΗΣ (Ν. Τόλης): Δικταπανίδης, Δρούγας, Μ. Καραγιάννης, Χριστούλης, Βανδής, Πολύζος, Τσιάρας, Παναγιώτου, Παπαμιχαήλ (Κ. Ρόβας), Μήτας (82' Βλάχος), Τσαπατσάρης (78' Γ. Καραγιάννης).