Δευτέρα 7 Μαΐου 2018

Ηρακλής - Απ.Παραλιμνίου 1-0 (Highlights-Μπαράζ ανόδου)

Δεύτερη ήττα για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου στα μπαράζ ανόδου στην Football League. Έχασε από τον Ηρακλή στο Καυταντζόγλειο με 1-0 με γκολ ενός Σερραίου ποδοσφαιριστή του...
Χρήστου Ρόβα. Μόλις στο 4ο λεπτό οι κυανόλευκοι άνοιξαν το σκορ με τον Ρόβα και έκαναν ταο 1-0. Το Παραλίμνιο στάθηκε πολύ καλά και στην επανάληψη είχε δοκάρι με τον Μερεσιώτη σε κεφαλιά που έκανε. Στο 86ολεπτό είχε και μεγάλη ευκαιρία με τον Δημήτρη Γαϊδαρτζή για να γίνει το 1-1.

Το τέλος του αγώνα βρήκε τον Ηρακλή να κερδίζει με 1-0.

Ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος. Στο άλλο ματς ο ΝΠΣ Βόλος κέρδισε με 2-0 τον Τηλυκράτη Λευκάδας.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σπ. Μπαξεβάνος): Βοσνιάδης(26′ λ.τ. Αμπάρης), Καραντασιάδης, Γιαννίτσης, Ρεβυθόπουλος, Κυριακίδης, Καζναφέρης, Παναγιωτούδης, Τάι(81′ Κωστούλας), Παπαδόπουλος, Πτηνόπουλος(60′ Αμαραντίδης), Ρόβας(86′ Κρυστάλλης)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Π. Δημητρίου): Γουναρίδης, Πολυζωΐδης, Τάκας, Λιάρας, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Τριανταφύλλου, Μουτεσίδης, Τάντιτς(84′ Ναλμπάντης), Μεταλλίδης(77′ Τσομαχασβίλι), Γαϊδαρτζής

Διαιτητής: Θεοδωρόπουλος Ν. (Φλώρινας).