Τρίτη 19 Φεβρουαρίου 2019

ΣΤΑΘΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ Ο Φ.Ο.ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣΑ.Μ.ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ –ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 54-57
Ακόμη μία σημαντική νίκη, για την πρωτοπόρο ομάδα του Πρωτέα Γρεβενών, που επικράτησε...
  δύσκολα μέσα στα Τρίκαλα, των Ικάρων με σκορ 54-57.

Στο πρώτο μισό του αγώνα ο Πρωτέας ήταν συνεχώς πίσω στο σκόρ, με τους Ικάρους να προηγούνται με 32-28.

Οι παίκτες του Πέτρου Μουρουζίδη βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα, βελτίωσαν την απόδοση τους στο γ΄ δεκάλεπτο και με ένα σερί 0-11 προηγήθηκαν με 42-43.

Στην τελευταία περίοδο ο Πρωτέας είχε το προβάδισμα, η διαφορά αυξήθηκε μέχρι τους έξι πόντους και πήρε το ρόζ φύλλο αγώνα με το τελικό 54-57.

Επόμενος αγώνας για τον Πρωτέα με τους Τιτάνες Παλαμά, στις 3/3/2019 & ώρα 17:00 στο ΔΑΚ Γρεβενών.

Δεκάλεπτα: 21-17, 32-28, 42-43, 54-57
Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης

Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολοτσιος Α. 7(1), Μέξης 2, Βλάχος 11(3), Κολότσιος Β., Αργύρης 3(1), Χατζής 3, Ντούρβας, Τζιοβάρας 3(1), Φούντας 20(2), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς 5(1).

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Γρούδος 12, Μαλούτας 5(1), Μιχαηλίδης 3(1), Γιώτας, Κλωνάρας 11(1), Κολοβός, Συλλάκος, Ταμπακάκος, Τακίδης 4, Μπόζιαρης 4, Μακρής 16(2), Μαλιούρας 2.