Τρίτη 5 Μαρτίου 2019

Φ.Ο.ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – Γ.Σ.ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 88-64

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ
Εύκολη νίκη για τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας, Πρωτέα Γρεβενών, ο οποίος κέρδισε τους Τιτάνες Παλαμά με 88-64. Οι αθλητές των Τιτάνων ξεκίνησαν δυνατά στα...

πρώτα λεπτά και προηγήθηκαν στο α’ δεκάλεπτο με 12-16. Ανάλογο ήταν και το ξεκίνημα του β΄δεκαλέπτου με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν μια διαφορά 9 πόντων ,με τον πίνακα να γράφει 12-21.
Στη συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν τα πατήματά τους, επέβαλλαν τον ρυθμό τους με αποτέλεσμα να ακολουθήσει ένας μονόλογος ,με το σκόρ στο ημίχρονο να κλείσει στο 44-31.
Στην επανάληψη το μοτίβο δεν άλλαξε με την διαφορά να εκτοξεύεται στα μέσα του δ΄δεκαλέπτου στους 35 πόντους και τον Πρωτέα να παίρνει ακόμα ένα ροζ φύλλο αγώνα , με τελικό σκόρ 88-64.

Αξίζει να σημειωθεί πως τους πρώτους 2 πόντους του στη Γ' Εθνική πέτυχε ο «μικρός» του Πρωτέα, Δημήτρης Ταμπακάκος.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 17-3-2019 & ώρα 17:00 με τον Α.Γ.Σ.Ιωαννίνων στα Γιάννινα.

Δεκάλεπτα: 12-16, 44-31, 71-43, 88-64
Διαιτητές: Σιταρίδης-Καντερές

Φ.Ο.Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Γρούδος 16, Μαλούτας 7(1), Μιχαηλίδης 12(3), Γιώτας, Κλωνάρας 8, Κολοβός, Συλλάκος, Ταμπακάκος 2, Τακίδης 14(2), Μπόζιαρης 9(2), Μακρής 18(4), Μαλιούρας 2.
Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς, Χανέλλι 12(1), Ζωιτσάκος 4, Γκογκίδης 22(2), Κατσαδούρος 9(1), Καραϊσκάκης 9(1), Φαλιάκης, Μακρής 6(2), Αρχοντούλης 2, Καραδήμας.

Η βαθμολογία του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών( 18η αγωνιστική).
Ο Φ.Ο.Πρωτέας συνεχίζει μόνος στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.