Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2019

Φ.Ο.ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – Γ.Α.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗ 87-79(67-67 κ.αγ.)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ

Αυτή την φορά η τύχη χαμογέλασε στην ανδρική ομάδα του Πρωτέα ,καθώς επικράτησε στην παράταση του Γ.Α.Σ. Κομοτηνής με σκορ 87-79 (67-67 κ.αγ.),

Για μια ακόμη φορά οι φίλαθλοι του Πρωτέα κατέκλυσαν το Κλειστό Γυμναστήριο και είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ένα εκπληκτικό παιχνίδι ,με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται συνεχώς στο σκόρ .

Οι παίκτες του Πέτρου Μουρουζίδη παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο τέλος του παιχνιδιού ,βρήκαν το σθένος να ισοφαρίσουν αρχικά και να το στείλουν στη παράταση και στη συνέχεια να φτάσουν στην νίκη.

Η διοίκηση του Πρωτέα,αισθάνεται την υποχρέωση να δώσει για μία ακόμη φορά τα.. εύσημα στους φίλους της ομάδας που ήταν κάτι παραπάνω απο «έκτος» παίκτης του αγώνα και ώθησε τους αθλητές μας στην επίτευξη μιας πολύ σημαντικής νίκης ,για το Πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής.

Συγχαρητήρια στην ομάδα της Κομοτηνής ,η οποία έκλεψε τις εντυπώσεις ,τόσο για την αγωνιστική της εμφάνιση αλλά και για την κόσμια συμπεριφορά του τεχνικού τιμ και των αθλητών της .

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 1 Δεκεμβρίου & ώρα 17:00 στο ΔΑΚ Αλ. Δημόγλου Καβάλας ,με αντίπαλο την Ε.Κ.Καβάλας .

Δεκάλεπτα : 15-12, 33-31, 48-53, 67-67 (κ.αγ), 87-79
Διαιτητές : Ταρενίδης Στ.-Σιταρίδης-Δέλλας
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζιουβάρας, Σισμάνης 2, Μαλούτας 23 (5), Μιχαηλίδης 13 (2), Βλάχος 9. Μπέσσας 4, Τακίδης 5(1), Μαλιούρας 6, Μακρής 5 (1), Πεχλιβανίδης 6(2), Κλωναράς 14(1),Συλλάκος.
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 23(2), Μαστροδημήτρης 8, Παλάσκας 15 (5), Λεχούδης 5, Κουτσοβασίλης 15 (4), Παπανδρεόπουλος 1 , Χαλίλ 1, Τσούμπρης , Καρκατσέλης, Σπέντζος 11(1),Γκουζελίδης ,Κάλτσος .

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.
Φ.Ο.ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – Α.Σ.ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ  85-38
Νέα νίκη για τους Παίδες  του Πρωτέα ,καθώς επικράτησαν εύκολα εντός έδρας του Αργους Ορεστικού με σκόρ 85-38 ,στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής  του πρωταθλήματος Παίδων της  Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.
Διαιτητές:Καπάνταης - Μιχαηλίδης.

Δεκάλεπτα:28-9,53-16,72-26,85-38.