Δευτέρα 22 Νοεμβρίου 2021

Γ' Εθνική: ΚΤΗΝ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΗΡΑΧΗΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ 2-0 (video) Βαθμολογία-αποτελέσματα

Την πρώτη του νίκη στο φετινό Πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης, ο οποίος επιβλήθηκε δίκαια με 2-0 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας. Ανώτεροι οι Γρεβενιώτες στο... μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης έφτασαν στη νίκη χάρη σε δύο τέρματα που σημείωσαν λίγο πριν την ανάπαυλα. Στο 40’ ο Σάλλα κέρδισε πέναλτι, το οποίο αξιοποίησε ο Κοτζατίσογλου και έκανε το 1-0 και τρία λεπτά αργότερα ήταν ο Μπόζιαρης, ύστερα από πάσα του Κοτζατίσογλου σκόραρε για το τελικό 2-0. Νωρίτερα μόλις στο 1’ οι φιλοξενούμενοι έχασαν σπουδαία ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, όμως ο Κοκκινίδης απέκρουσε σωτήρια το σουτ του Ιγνατίδη. Δύο λεπτά αργότερα σουτ του Κοτζατίσογλου απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.

ΚΤΗΝ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΗΡΑΧΗΣ (Βλάχος): Κοκκινίδης (70’ λ.τρ. Παπανικολάου), Κωτσούλας, Χαματάι (72’ Δραγατσίκης), Συράκος (68’ Πάλλας), Κοτζατίσογλου (68’ Λιάκος), Σάλλα, Μπαλίτσας, Αποστόλου, Ρούσσης, Στεργιόπουλος, Μπόζιαρης.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ (Κάλφας): Παπαδόπουλος, Παϊραζίδης (46’ Τουλής), Προκοπίου (68’ Δεληγιαννίδης), Λαγόντσος, Καστριτσέας, Κουτσικοβαγγέλης, Ντούνγκα (85’ Σεμπαστιάν), Κουκουλέκης (74’ Τσακιρίδης), Ιγνατίδης, Ξανθόπουλος, Ρούσκος.