Δευτέρα 26 Μαρτίου 2012

Superleague: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1-1 (video)

Δραματικός αγώνας έγινε στα Γιάννενα, με τον τοπικό ΠΑΣ και τον Εργοτέλη να παίρνουν από ένα βαθμό με το ισόπαλο 1-1 στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Superleague.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 59’ με τον Vila και απέκτησαν το αριθμητικό πλεονέκτημα μετά τις αποβολές των Oliseh sto 77’ και Σαρρή στο 82’ με αυστηρές δεύτερες κίτρινες κάρτες που έδειξε ο διαιτητής Σπάθας.

Παρά το γεγονός ότι έπαιζε με εννιά παίκτες, ο Εργοτέλης κατάφερε να ισοφαρίσει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με πλασέ του Γιαλούση, μετά από διπλή απόκρουση του Κηπουρού σε εκτέλεση φάουλ του Leal και σουτ του Κουτσιανικούλη.
Τα κορυφαία ματς της εβδομάδας ζωντανά στην οθόνη του υπολογιστή σου!
Γκολ: Vila 59’ – Γιαλούσης 90+1’
ΠΑΣ Γιάννινα:
Κηπουρός, Κώτσιος, Ντάσιος, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Πάντος (Σκούφαλης 83’), De Vincenti, Beccera (Bakayoko 90’), Γεωργίου, Zabrela, Vila

Εργοτέλης: Καβουσάκης, Sashiasvilli, Hieblinger, Σαρρής, Budimir (Δάρλας 86’), Oliseh, Γιαλούσης, Κουτσιανικούλης, Junior, Τζανακάκης (Κυριακίδης 68’), Beto (Leal 64’)
Δείτε το video με τα γκολ και τα highlights του αγώνα ΠΑΣ Γιαννινα – Εργοτέλης 1-1
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1-1