ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΤΕΑΣ 1-3 (0-0)

Σάββατο 19/3/2011
Γήπεδο Βατολάκκου
19η Αγωνιστική

Ολική ανατροπή στο Βατόλακκο, αφού ο Κεραυνός Ιτέας κατάφερε να ανατρέψει στο β΄ημίχρονο το εις βάρος του 1-0 και με χατ-τρικ του αειθαλή Νατσιόπουλου απέδρασε με το τρίποντο από το Βατόλακκο.
Ο αγώνας διεξήχθη κάτω από συνεχή βροχόπτωση και ο αγωνιστικός χώρος δυσκόλευε αφάνταστα τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. Στο α΄ μέρος το παιχνίδι ήταν γενικά ισορροπημένο με την Α.Ε.Π. να έχει ελαφρά πρωτοβουλία των κινήσεων. Οι Πόντιοι προηγήθηκαν σχετικά νωρίς στο β΄ ημίχρονο με το Στέλιο Μαγιάννη, από κει και πέρα όμως η Ιτέα ανέλαβε τα ηνία του αγώνα και ο Νατσιόπουλος ανέλαβε δράση. ΄Ετσι η ομάδα των Βεντζίων με τη νίκη της αυτή, συνεχίζει την καταπληκτική της πορεία στο πρωτάθλημα.

ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ
α' ημίχρονο
15'καλό σουτ του Χ. Καραγιάννη λίγο άουτ.
21' γέμισμα στην περιοχή της ΑΕΠ, ο Σάλλο την κεφαλιά, η μπάλα από το σουτ του Χ. Καραγιάννη πέρασε άουτ.
35' από καλή θέση ο Ασλανίδης καθυστέρησε να κάνει το σουτ και κόπηκε η επιθετική προσπάθεια.

β' ημίχρονο
46' καλή η πάσα του Μαγιάννη στον Ασλανίδη, έκανε το σουτ, μπλόκαρε ο Μωυσίδης.
 47' μακρινό καλό σουτ του Νικολαίδη, μπλόκαρε σταθερά ο Κεντεποζίδης.
49' καλό σουτ του Νικολαίδη, ελάχιστα άουτ.
53' πάσα του Σάλλο στον Μαγιάννη, με πολύ ωραίο τρόπο πλάσαρε τον Μωυσίδη στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα 1-0.
62' δυνατό σουτ του Βρόικου, εκπληκτική η απόκρουση του Κεντεποζίδη σε κόρνερ.
64' με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής ο Νατσιόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ισοφάρισε σε 1-1.
70' σέντρα του Χ. Καραγιάννη, η μπάλα κόλλησε στα νερά ξεγελόντας τον αμυντικό και τον τερματοφύλακα και εκμεταλευόμενος το λάθος αυτό ο Νατσιόπουλος έστειλε την μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα 1-2.
  75' φάουλ που εκτέλεσε ο Νικολαίδης έξω από την περιοχή, αδράνησε η άμυνα της ΑΕΠ, ο Νατσιόπουλος ανενόχλητος πλάσαρε και έστειλε την μπάλα για τρίτη φορά στα δίχτυα 1-3.
85' κάθετη πάσα του Τσιούρη στον Ασλανίδη, το σουτ στην κίνηση, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μωυσίδη.
87' σέντρα στην περιοχή της Ιτέας, στη φάση μπήκε ο Βάσως από κανονική θέση, πλάσαρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο επόπτης είχε αντίθετη άποψη καταλογίζοντας τη φάση οφ-σαιτ και ακύρωσε το γκολ.
89' σέντρα του Τσιούρη στην περιοχή, ο Ασλανίδης έκανε το πλασέ στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Λέκκα και των βοηθών του Φώλια και Ρότσικα (ΕΠΣ Γρεβενών).
Α.Ε.Π. Βατολάκκου: Κεντεποζίδης, Βουτσής, Σάλλο,  Ν. Καραπάς (87' Β. Κύρου), Μιχαηλίδης (41' Σπυρόπουλος), Κ. Παπαδόπουλος, Τσιούρης, Βάσος,  Μαγιάννης, Δ. Γεωργιάδης (89' Θ. Καραπάς), Ασλανίδης.
Κερ. Ιτέας:  Μωυσίδης, Μανουσαρίδης, Παλημάρκος,  Βρώικος, Χ. Καραγιάννης,  Ματσαρίδης,  Νικολαίδης,  Ι. Νατσιόπουλος, Παπαηλίας, Καραγιάννης Χρ. (55' Τσιφτσής),  Δασκαλόπουλος.