Πυρσός Γρεβενών - Άρης Λόφων 6-1 (2-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/3/2011
ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
26 η αγωνιστική

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ ο Πυρσός από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, δεν άργησε να ξυπνήσει και να σημειώσει την μεγαλύτερη σε σκορ επιτυχία του στο φετινό πρωτάθλημα.
Ο Άρης Λόφων,  δικαιολόγησε την παρουσία του στο γήπεδο μόνο στο πρώτο εικοσάλεπτο όπου πέτυχε και το μοναδικό γκολ (με τον Παντελή Κωνσταντινόπουλο 16'), καθώς στη συνέχεια ο αγώνας ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για την ομάδα των Γρεβενών, που σημείωσε 6 τέρματα (με τον Δούμα 47',56', Αλεξανδρίδη 29',  Μπόλλο 49' και  Γεωργίου 22', 90+1').
ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ
α' ημίχρονο
10' σε γύρισμα που έκανε ο Αλεξανδρής προς τον τερματοφύλακα Μακρή, η μπάλα κόλλησε σε νερά, πιο κοντά στην μπάλα ο Κούλης, έκανε το πλασέ άουτ.
12' ο Κούλης απέφυγε τον Αλεξανδρή, έβγαλε ωραία πάσα στον Μιχ. Κωνσταντινόπουλο ο οποίος έκανε το πλασέ, μπλόκαρε σταθερά ο Μακρής.
14' ο Μιχ. Κωνσταντινόπουλος βγήκε από δεξιά, έκανε καλό αλλά άστοχο το σουτ πέρασε άουτ.
 16' ο κορυφαίος των φιλοξενούμενων Κούλης, έβγαλε για ακόμη μια φορά τον Άρη Λόφων στην επίθεση με τον Παντελή Κωνσταντινόπουλο να κάνει το σουτ από πλάγια θέση στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Μακρή 0-1.
22' κάθετη πάσα του Αλεξανδρίδη στον Γεωργίου, πολύ καλό το πλασέ, ισοφάρισε σε 1-1.
27' με άψογο τρόπο ο Αλεξανδρίδης τροφοδότησε τον Γεωργίου, το πλασέ μπλόκαρε ο τερματοφύλακας Ταρτόρας.
29' ο Χερίδης που έκανε πολύ καλή πάσα στον Αλεξανδρίδη, από καλή θέση το σουτ, στα δίχτυα 2-1.
31' φάση διαρκείας στην εστία του Ταρτόρα, όταν ο Γεωργίου έβγαλε σέντρα στην περιοχή, ο Δούμας την κεφαλιά, έδιωξε προς στιγμήν ο Ταρτόρας, το σουτ του Χερίδη απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.
34' καλό σουτ του Δελήμπαση άουτ.
38' ο Γεωργίου την κεφαλιά πάσα στον Δούμα, το μονοκόμματο σουτ που έκανε έξω από την περιοχή,  έβγαλε σε κόρνερ με εκπληκτική απόκρουση ο Ταρτόρας.
41' η πάσα του Δούμα στο Γεωργίου, το πλασέ από πλάγια θέση, η μπάλα κατέληξε άουτ.
β' ημίχρονο
47' πάσα του Χερίδη στο Δούμα, με ωραίο πλασέ έκανε το 3-1.
49' πάσα του Ελευθερίου στον Μπόλλο, το σουτ έξω από την περιοχή στα δίχτυα του Ταρτόρα 4-1.
56' Γεωργίου, πάσα στο Δούμα, το πλασέ που έκανε ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 5-1.
62' καλό σουτ του Κούλη έξω από την περιοχή, με διπλή προσπάθεια ο Μακρής μπλόκαρε την μπάλα.
83' μακρινή πάσα του Κοτζατίσογλου στον νεαρό Καραλίβανο (που έκανε και το ντεμπούτο του σήμερα), το πλασέ άουτ.
90+1 ο Γεωργίου με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ταρτόρα και σημείωσε το 6ο γκολ για την ομάδα του.