Δ.Τ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - Α.Δ. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 5-2 (2-0)

Ημιτελική φάση
Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Υπ. Ελ. Αστυνομίας.
Γήπεδο Βατολάκκου Γρεβενών
24/5/2011
Στο γήπεδο Βατολάκκου αγωνίστηκε το δεύτερο ζευγάρι του ημιτελικού αγώνα Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Υπ. Ελ. Αστυνομίας, ανάμεσα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης και της Χαλκιδικής. Το εισητήριο για τον τελικό αγώνα που θα γίνει την Πέμπτη 26/5/2011 στο ΔΑΚ Γρεβενών πήρε η ομάδα της
Θεσσαλονίκης, καθώς επικράτησε της ομάδας της Χαλκιδικής με σκορ 5-2. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι: Παπαδόπουλος 22', Τελλιάδης 37' και 57', Σαπάνης 67' (πέναλτι), και Ιωαννίδης στο 84', ενώ για τους ηττημένους σκόρερ ήταν οι: Χρυσέλης 63' (πέναλτι) και στο 81' ο Σταύρου.
Οι σημαντικότερες στιγμές του αγώνα
α' ημίχρονο
12' καλό σουτ του Ζαφειριάδη πέρασε ελάχιστα άουτ.
18' καλό σουτ του Ζαφειριάδη, απέκρουσε με δυσκολία ο Κουτσιούκης σε κορνερ.
22' σουτ του Παπαδόπουλου, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Κουτσιούκη 1-0.
24' μετά από εκτέλεση φάουλ του Πεκρίδη,  ο Σταύρου με κεφαλιά αστόχησε.
30' πάσα του Ζαφειριάδη στον Τλλιάδη, το σουτ έξω από πολύ κοντά, απέκρουσε σωτήρια ο Κουτσιούκης σε κόρνερ.
32' δυνατό σουτ του Ντάκη απέκρουσε ο Κουτσιούκης.
34' εκτέλεση φάουλ του Χρυσέλη, η μπάλα χτύπησε σε σώματα και κατέληξε κόρνερ.
έξοχη πάσα του Ντάκη στον Τελλιάδη, πολύ καλό το σουτ του, κατέληξε στα δίχτυα του Κουτσιούκη 2-0.
39' ο Γκουβεντάρης με άψογο ψαλίδι, δεν βρήκε στόχο.
β' ημίχρονο
51'  αποβάλλεται ο ποδοσφαιριστής της ομάδας της Χαλκιδικής Καραμαύρος με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
56' καλό σουτ του Ιωαννίδη, η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Παναγόπουλου.
57' σουτ του Τελλιάδη έξω από την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα 3-0.
59' καλό σουτ του Κουκούτση, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
61' καλό σουτ του Κούσα, μπλόκαρε με δυσκολία ο Παναγόπουλος.
63' πέναλτι που κέρδισε η ομάδα της Χαλκιδικής, εκτέλεσε ο Χρυσέλης με επιτυχία 3-1.
67' με πέναλτι που εκτέλεσε ο Σαπάνης ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4-1.
70' πλασέ του Κούσα, ο Παναγόπουλος κράτησε ανέπαφη την εστία του, στέλνοντας την μπάλα κόρνερ.
80' πέναλτι που εκτέλεσε ο Γκουβεντάρης για την ομάδα της Χαλκιδικής, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Παναγόπουλος.
81' ο Σταύρου από πολύ κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παναγόπουλου και μείωσε για την ομάδα του σε 2-4.
84' παράλληλη πάσα του Αλέξη στην περιοχή, ο Ιωαννίδης με άψογο γυριστό σουτ έκανε το 5-2.
86' ο Κούσας από καλή θέση σούταρε άουτ.
Διαιτησία: Κ. Τσέτσιλας, Δροβατζήκας, Γκόλιας (ΕΠΣ Γρεβενών).
Δ.Τ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Τουρσούκης): Παναγόπουλος, Γαλάνης (37' Παπακώστας), Δούνας 63' Βέρρος), Μαντζιώτας, Τέλλος (56' Ζίκος), Κουκούτσης, Ντάκης (60' Αλέξης), Τελλιάδης, Παπαδημητρίου (45' Ιωαννίδης), Ζαφειριάδης (60' Σαπάνης), Παπαδόπουλος.
Α.Δ. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ (Γραμμένος): Κουτσιούκης, Χατζηθεοδωρίδης (45' Λάλος), Μπόμποτας (63' Βλάχος), Δηνήτσας, Χρυσέλης, Καραμαύρος, Κούσας, Γκουβεντάρης, Σταύρου, Πεκρίδης (69' Σιχνάκης), Αγγελής (60'Τζίτζινος).