ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: ΑΡΗΣ ΚΑΡΠΕΡΟΥ - Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ 2-1 (0-0)

ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
Ήττα και αποκλεισμός για την Α.Ε.Π. Βατολάκκου.
Δεν τα κατάφερε για ακόμη μία φορά να κερδίσει στην εκτός έδρας αναμέτρηση την ομάδα του
ΑΡΗ Καρπερού, ο οποίος προκρίθηκε και θα συνεχίσει στην γ΄φάση του κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Γρεβενών.
Αγώνας καρμπόν με αυτόν του πρωταθλήματος, με την Α.Ε.Π. να είναι καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, να έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά να δείχνει πάλι αδυναμία στο σκοράρισμα, σε αντίθεση με τον Αρη, να βγαίνει μπροστά με γρήγορες αντεπιθέσεις και να κάνει τις ευκαιρίες του γκολ.
ΦΑΣΕΙΣ &  ΓΚΟΛ
α' ημίχρονο
2' πάσα του Σάλλο στον Ντεμάι μέσα στην περιοχή, δεν κατάφερε να πλασάρει όπως θα έπρεπε.
5' πολύ καλή συνεργασία Παπατσάνη με τον Χριστοδούλου να σουτάρει ελάχιστα άουτ.
7' κόρνερ με εκτελεστή τον Καλιακάτσο, το γυριστό σουτ του Παπατσάνη πέρασε άουτ.
17 μετά από καλές εναλλαγές της μπάλας με τον Μπαλντούμη και τον Τσιάτσο να βγάζει καλή πάσα στον Σάλλο που μπήκε στην περιοχή, έκανε καλό σουτ, αλλά ο Κοντούλας απέκρουσε σε κόρνερ.
19' έξοχη πάσα του Μπαλντούμη στον Τσιάτσο, καλό το σουτ, απέκρουσε για ακόμη μία φορά ο Κοντούλας.
20' καλό σουτ του Κ. Παπαδόπουλου πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια.
23' καλό σουτ του Τζημουρόπουλου πέρασε άουτ.
29' καλό σουτ του Χριστοδούλου μπλόκαρε σταθερά ο Κεντεποζίδης.
43' σουτ του Χριστοδούλου σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι του Κεντεποζίδη.
β' ημίχρονο
59' αντεπίθεση με τον Λαμπρόπουλο από δεξιά, έβγαλε σέντρα στην περιοχή και οΠαπατσάνης με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 1-0.
62' ο Κ. Τσενεκλίδης πλάσαρε λίγο άουτ.
68' σουτ του Τζημουρόπουλου πέρασε λίγο άουτ.
70' σουτ του Κ. Τσενεκλίδη πέρασε άουτ.
73' αδράνεια της άμυνας της Α.Ε.Π., το σουτ του κ. Τσενεκλίδη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 2-0.
82' έξυπνη πάσα του Μαγιάννη στον Μπαλντούμη, που με κρεμαστό πλασέ μείωσε σε 2-1.
Πολύ καλή, η διαιτησία του κ. Α. Καραλιόλιου και των βοηθών του Ρίγκου και Ρότσικα (ΕΠΣ Γρεβενών).
ΑΡΗΣ ΚΑΡΠΕΡΟΥ: Κοντούλας, Χαρ. Παπαδόπουλος, Ρότσι, Λαμπρόπουλος (82'  Πετσιδήμος), Τσέλα, Τζημουρόπουλος (75' Τσενεκλίδης Ν.), Καλιακάτσος, Κ. Τσενεκλίδης, Παπατσάνης, Χριστοδούλου, Παπαγεωργόπουλος.
Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ: Κεντεποζίδης, Σάλλο, Θ. Τζήκας, Τσιάτσος (45' Μαγιάννης), Ζούρτος (45' Καραγκιόζης), (65' Θ. Καραπάς), Δ. Τζήκας, Παπαδόπουλος, Σ. Κοτζατίσογλου, Μπαλντούμης, Ντεμάι (69' Εμπρικίδης).