Α.Ε.Π. Βατολάκκου - Α.Ε. Κοκκινιάς Πολυδένδρου 6 - 0 (4-0)

Σάββατο 1/10/2011
Γήπεδο Βατολάκκου
Περίπατος της Α.Ε.Π. στο εντός έδρας παιχνίδι με την Α.Ε. Κοκκινιάς - Πολυδένδρου!
Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με δύο καλές φάσεις που στάθηκαν άτυχοι, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που άργησαν να βρουν το ρυθμό τους και να μπουν στο παιχνίδι.
Χρειάστηκαν 24' λεπτά αγώνα, ώσπου να βρουν το δρόμο προς την εστία οι γηπεδούχοι, όπου με σκόρερ τους Μπαλντούμη, Τσιάτσιο, Κοτζατίσογλου και χατ-τρικ του Ντεμάι, πέτυχαν μεγάλο σκορ, ανεβάζοντας την ψυχολογία για το επόμενο δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι.

ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ
α' ημίχρονο
8' κόρνερ που εκτέλεσε ο Νασίφ για τους φιλοξενούμενους, καρφωτή κεφαλιά του Καραμιχαηλίδη, ο Τσακστάρας απέκρουσε, η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε κόρνερ.
15' δυνατό σουτ του Φαλτάκα, μπλόκαρε ο Γιαγκόζογλου.
21' πλασέ του Καραμιχαηλίδη από πλάγια θέση, σωτήρια ο Τσακστάρας απέκρουσε σε κόρνερ.
24' φάουλ με εκτελεστή τον Τσιάτσιο, απέκρουσε ο Γιαγκόζογλου, σε ευνοϊκή θέση ο Ντεμάι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 1-0.
31' ο Κοτζατίσογλου από το ύψος του πέναλτι με σουτ διπλασίασε το σκορ 2-0.
39' Τσιάτσιος- Κοτζατίσογλου έπαιξαν το ένα-δύο, με τελευταίο τον Ντεμάι να πλασάρει εύστοχα την εστία των φιλοξενούμενων 3-0.
45' ο Μπαλντούμης με προβολή έκανε το 4-0.
β' ημίχρονο
49' δυνατό σουτ του Τσιάτσιου, σωτήρια απόκρουση του Γιαγκόζογλου σε κόρνερ.
50' δυνατό σουτ του Ε. Αράπογλου, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τσακστάρα.
65' φάουλ με εκτελεστή τον Μπαλντούμη, κεφαλιά πάσα του Φαλτάκα στον Ντεμάι, όπου με πλασέ έκανε το τρίτο προσωπικό του τέρμα και πέμπτο για την ομάδα του 5-0.
74' ο Τσιάτσιος με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γιαγκόζογλου 6-0 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Άριστη η διαιτησία του κ. Τσέτσιλα και των βοηθών του Ρότσικα και Ντόλια (Ε.Π.Σ. Γρεβενών).
Α.Ε.Π. Βατολάκκου: Τσακστάρας, Ζούρτος, Καραγκιόζης (46' Θ. Καραπάς), Σάλλο, Θ. Τζήκας, Φαλτάκας, Μπαλντούμης, Κοτζατίσογλου, Δ. Τζήκας (63' Ισαάκ), Τσιάτσος, Ντεμάι (66' Μαγιάννης).

Α.Ε. Κοκκινιάς Πολυδένδρου: Γιαγκόζογλου, Μητσιάνης, Μπριζά, Καραβέλης, Καρπούζας, Ε. Αράπογλου, Ναζίφ, Λιολιόπουλος (63' Ποτίκας), Καραμιχαηλίδης, Τέγος, Ευαγ. Αράπογλου.