Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου 2011

Α.Ε.Π. Βατολάκκου - ΑΡΗΣ Καρπερού 0-1 (0-0) 14η Αγωνιστική

Σάββατο 10/11/2011
Γήπεδο Βατολάκκου
Ακόμη ένα άσχημο αποτέλεσμα έφερε η 14η αγωνιστική για την ομάδα του Βατολάκκου, αφού κατάφερε και ηττήθηκε στην έδρα της από τον Άρη Καρπερού με σκορ 1-0. Μετά από ένα μέτριο αγωνιστικά παιχνίδι, οι ποδοσφαιριστές της τοπικής Α.Ε.Π., δεν κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη, ενώ είχαν τις ευκαιρίες, την
κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι έδωσαν περισσότερη προσοχή στην άμυνά τους παίζοντας κυρίως με αντεπιθέσεις και σε μία από αυτές κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με το μοναδικό τέρμα που πέτυχε ο Παπατσάνης στο 49ο' λεπτό.
Αναλυτικά...οι σημαντικότερες φάσεις
α' ημίχρονο
15' σουτ του Κοτζατίσογλου, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κοντούλα.
16' σουτ του Σάλλο, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
18' κεφαλιά του Μαγιάννη πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
25' σουτ του Σάλλο πέρασε λίγο άουτ.
27' πλασέ του Μαγιάννη από καλή θέση, απέκρουσε ο Κοντούλας σε κόρνερ.
29΄πλασέ του Πετσιδήμου πέρασε λίγο άουτ.
30' άψογη πάσα του Ντεμάι στον Κοτζατίσογλου, πολύ καλό το σουτ, πέρασε ελάχιστα άουτ.
β' ημίχρονο
49' γέμισμα του Παπαγεωργόπουλου στον Παπατσάνη, ο οποίος απέφυγε τον αντίπαλό του και με πλασέ έκανε το 0-1 για την ομάδα του.
69' ο Ζούρτος βρήκε τον Εμπρικίδη, ο οποίος έβγαλε σέντρα στην περιοχή, ο Μαγιάννης υπό πίεση έκανε το πλασέ, η μπάλα βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι και απομακρύνθηκε από αμυντικό των φιλοξενούμενων.
72' ο Ντεμάι από κοντά πλάσαρε άουτ.
73' μετά από αντεπίθεση, ο Παπατσάνης επιχείρησε κρεμαστό πλασέ, αλλά ο Τσακστάρας με υπερένταση έβγαλε την μπάλα σε κόρνερ.
74' ο Κιρατλίδης από κοντά πλάσαρε άουτ.
Πολύ καλή, χωρίς λάθη η διαιτησία του κ. Λέκα και των βοηθών του Στεφούλη και Μπαμπάμτση (ΕΠΣ Γρεβενών).
Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ: Τσακστάρας, Εμπρικίδης, Σάλλο, Γεωργούλας (44' Δ. Τζήκας), Ζούρτος, Θ. Τζήκας, Παπαδόπουλος, Σ. Κοτζατίσογλου, Ντεμάι, Μαγιάννης, Κεντεποζίδης (84' Κύρου).
ΑΡΗΣ ΚΑΡΠΕΡΟΥ: Κοντούλας, Παπαγεωργόπουλος, Τζέησον, Αλίου Φάτιος, Χ. Παπαδόπουλος, Καλιακάτσος, Κιρατλίδης, Τσενεκλίδης, Παπατσάνης, Παπαγεωργόπουλος Αθ., Πετσιδήμος.
Δείτε περισσότερες φωτο από τον αγώνα...

Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του παρόντος ιστολογίου με την παραπομπή στην πηγή με σχετικό ενεργό link (Νόμος 2121/1993)