Γρεβενά Αεράτα - ΝΑΟΥΣΑ 0-4

Δ΄ΕΘΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ
9η αγωνιστική (εξ’ αναβολής)
ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
Με πρωταγωνιστές τους Πασχάλη Αργυρίου και Παυλίδη η Νάουσα πέρασε σαν τρένο από τα Γρεβενά επικρατώντας άνετα με το ευρύ σκορ 0-4.
Σ’ ένα παιχνίδι που ξεκίνησε εντυπωσιακά με τις δυο ομάδες στο πρώτο 15λεπτο να ακολουθούν έναν ξέφρενο ρυθμό και να δημιουργούνται συνεχώς φάσεις μπροστά στις δυο εστίες, οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 14ο λεπτό με κεφαλιά του Παυλίδη.
Κι ενώ στη συνέχεια τα Αεράτα εξισορρόπησαν και είχαμε παιχνίδι κέντρου στα 2 τελευταία λεπτά του α΄μέρους η Νάουσα κατάφερε να σκοράρει άλλες δυο φορές και να «καθαρίσει» το τρίποντο.
Στο β΄μέρος οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλευόμενοι και την κακή μέρα του τερματοφύλακα των Αεράτων Βίδρα διεύρυναν το σκορ σε 0-4 και τελείωσαν το ματς.
Από την άλλη μεριά τα Γρεβενά Αεράτα σε κανένα σημείο του αγώνα δεν δικαιολόγησαν τη βαθμολογική τους θέση, έκαναν δώρο τα 3 από τα 4 γκολ, απογοήτευσαν τους φιλάθλους που παρευρέθηκαν στο ΔΑΚ παρά το δριμύ ψύχος και υπέκυψαν δίκαια σε ένα ανώτερο και πειθαρχημένο σύνολο.
Διαιτησία: Ρούσσος/Μπεκερτζής (Πρέβεζας), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας)-Σαρλής (Αρτας).