Δευτέρα 19 Μαρτίου 2012

ΑΕΠ Βατολάκκου - Π. Ν. Ποντινής 2-2 (0-2 )

Σάββατο 17/3/2012
Γήπεδο Βατολάκκου
Ισοπαλία παραχώρησε η Α.Ε.Π. Βατολάκκου στην έδρα της κόντρα στην Π. Ν. Ποντινής.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν από το 5'ο μόλις λεπτό με κεφαλιά του Γκοντοβά και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 16'ο λεπτό μετά από εκτέλεση πέναλτι του Καραγιάννη.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να γυρίσουν το ματς στο δεύτερο μέρος έπειτα από δυνατό σουτ του Παπαδόπουλου στο 60' και με καρφωτή κεφαλιά του Γεωργιάδη στο 85 ισοφάρισαν.
Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα
α' ημίχρονο
5' κόρνερ που εκτέλεσε ο Καραγιάννης στην περιοχή των γηπεδούχων, ο Γκοντοβάς με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 0-1'
7' κεφαλιά πάσα του Στεφόπουλου στον Μιχαηλίδη, από κοντά δεν κατάφερε να νικήσει τον Αραβόπουλο.
16' πέναλτι που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι, εκτέλεσε με επιτυχία ο Καραγιάννης, 0-2.
β' ημίχρονο
4' διπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Γεωργιάδη να πλασάρει πάνω στον Αραβόπουλο, , την επαναφορά ο Μαγιάννης που προσπάθησε να πλασάρει με τη σειρά του, ανατράπηκε από τον Αραβόπουλο, αλλά πέναλτι δεν δόθηκε.
56' ο Μαγιάννης από θέση τετ-α τετ, πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια.
60'  πάσα του Μαγιάννη στον Παπαδόπουλο, δυνατό εύστοχο σουτ κατέληξε στα δίχτυα του Αραβόπουλου 1-2.
63' σέντρα του Κοτζατίσογλου στο δεύτερο δοκάρι, μονοκόμματο σουτ του Μιχαηλίδη πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια.
85' σέντρα του Κοτζατίσογλου στην καρδιά της άμυνας της Ποντινής, ο Γεωργιάδης με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 2-2.
Διαιτησία: Δροβατζήκας, Στεφούλης, Ντόλιας (Γρεβενών).

ΑΕΠ Βατολάκκου: Τσακστάρας, Τζήκας, Κεντεποζίδης, Καραγκιόζης, Εμπρικίδης, Παπαδόπουλος, Κοτζατίσογλου, Μαγιάννης, Στεφόπουλος, Μιχαηλίδης (79' Κύρου), Ζούρτος (38' Γεωργιάδης).
Π. Ν . Ποντινής: Αραβόπουλος Γ., Γεωργιάδης Γ., Μακρυγιάννης (46' Αραβόπουλος Γ.), Ταραμάνης, Γκοντοβάς, Σαρβανίδης (84' Ισπογλίδης), Πολυμενίδης, Παναγιωτίδης, Καραγιάννης, Σπανίδης (60' Γεωργιάδης Ν.).

Μετά τη λήξη του αγώνα, πραγματοποιήθηκε και η καθιερωμένη κοπή  βασιλόπίτας, με κερδισμένο τον σκόρερ του δεύτερου τέρματος Δημήτρη Γεωργιάδη.