Δευτέρα 23 Απριλίου 2012

Πυρσός Γρεβενών - Καστοριά 2-0

Πολύτιμη νίκη πήρε ο Πυρσός Γρεβενών, ο οποίος επικράτησε της Καστοριάς με σκορ 2-0.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασιστικά στο παιχνίδι, πίεσαν από τα πρώτα λεπτά τον αντίπαλό τους  και άνοιξαν το σκορ στο 20' με γκολ του  Παπαδόπουλου, ενώ διπλασίασε στο 31' ο Τσαρτσαρής,  σκορ που διατηρήθηκε ως το λήξη του αγώνα.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, παρόλα αυτά ο Πυρσός έφτασε κοντά στο τρίτο τέρμα, αλλά στάθηκε άτυχος.
Η ιστορική ομάδα της Καστοριάς στάθηκε αδύναμη επιθετικά  και δεν απείλησε ουσιαστικά την εστία του Αλυσσανδράτου ο οποίος είχε ένα εύκολο απόγευμα.
Διαιτησία: Στεφάνου, Μαραζόπουλος, Σούφης (Θεσπρωτίας)
ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: (Θ. Παπαδόπουλος) Αλυσσανδράτος, Τσαρτσαρής, Μπόλλος, Μπούκας, Γεωργίου, Μπόζιαρης, Χαραλαμπίδης (74' Ζολώτας), Τζερεμές (57' Δρομπούρας), Μπλάντος, Παπαδόπουλος (79' Πουρνάρας), Δούμας.
ΚΑΣΤΟΡΙΑ: (Π. Δημητρίου) Δημητριάδης, Μηλιάτης, Μπορόζης, Αναγνωστόπουλος, Μήνος, Χονδροματίδης, Λίτσκας Δ., Λίτσκας Κ. (46' Γκέκας), Πετρόπουλος (70' Ζυπίδης), Βελίδης, Στασινόπουλος (40' Κενανίδης).