Παρασκευή 6 Απριλίου 2012

Α.Ε.Π. Βατολάκκου - Κερ. Αγ. Γεωργίου 5-2 (1-2) 21η Αγωνιστική

Τετάρτη 4/4/2012
Γήπεδο Βατολάκκου
Με το καλησπέρα άνοιξε το σκορ στο γήπεδο Βατολάκκου για την γηπεδούχο Α.Ε.Π. (2'ο λεπτό), αλλά η απάντηση ήρθε γρήγορα για τους φιλοξενούμενους με πλασέ του Β. Πακαπούκα στο 16'.
Με προβλήματα στην ανάπτυξη του παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι, δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν κάποια αξιόλογη φάση, πράγμα που το έκαναν οι αντίπαλοι και στο 41'ο λεπτό, όπου πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Δ. Βλάχο να κάνει 1-2.
Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές της Α.Ε.Π. ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να γυρίσουν το εις βάρος τους σκορ. Συντελεστές στη μεγάλη νίκη ο Μαγιάννης που ισοφαρισε σε 2-2 στο 53'ο λεπτό, ο Μιχαηλίδης στο 78' και 89' και ο Ευθυμιάδης 82'.
Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα...
α' ημίχρονο
2' δυνατό σουτ του Ν. Καραπά κατέληξε στα δίχτυα του Βλάχου 1-0.
16' ο Β. Πακαπούκας απάντησε με πλασέ και ισοφάρισε σε 1-1.
17' από πλάγια θέση ο Β. Πακαπούκας σούταρε άουτ.
19' σουτ του Β. Πακαπούκα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Τσακστάρα.
41' ο Δ. Βλάχος με κοντινό πλασέ, έκανε το 1-2 για την ομάδα του.
β' ημίχρονο
47' σουτ του Β. Πακαπούκα, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
50' έπειτα από παράλληλη πάσα του Ευθυμιάδη, ο Στεφόπουλος δεν κατάφερε να σκοράρει.
53' ο Μαγιάννης σε αντεπίθεση, νίκησε τον Βλάχο με το πλασέ που επιχείρησε και έφερε το ματς στα ίσα.
61' ακόμη ένα δυνατό σουτ του Β. Πακαπούκα, κατέληξε άουτ.
67' δυνατό σουτ του Σ. Κοτζατίσογλου, πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια.
78' πάσα του Κοτζατίσογλου στον Μιχαηλίδη, το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Βλάχου 3-2.
82' ο Ευθυμιάδης με εύστοχο πλασέ έκανε το 4-2.
89' ο Μιχαηλίδης με εκπληκτικό σουτ, σφράγισε την νίκη με τελικό σκορ 5-2.
Διαιτησία: Πάνος, Ρίγκος, Δασκαλόπουλος (Γρεβενών).
Α.Ε.Π. Βατολάκκου: Τσακστάρας, Εμπρικίδης, Κεντεποζίδης (Ζούρτος), Ν. Καραπάς, Καραγκιόζης, Ευθυμιάδης, Σ. Κοτζατίσογλου, Παπαδόπουλος, Ντεμάι (71' Μιχαηλίδης), Μαγιάννης (Γεωργιάδης), Στεφόπουλος.
Κερ. Αγ. Γεωργίου: Γ. Βλάχος, Πέιος, Παπακώστας, Τσαμπεκίδης, Ευαγγελόπουλος (46' Μπατάρας), Δρόσος, Αναγνώστου, Β. Πακαπούκας, Σιούλας, Δ. Βλάχος, Αν. Πακαπούκας.