Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

Νέα ήττα για τον Γ. Σ. Γρεβενών με Παραιτήσεις!!!

ΑΠΣ Ν. Βότση - ΓΣ Γρεβενών 3-0 (26-24, 25-17, 25-23)
Άλλη μια ήττα αν και το πάλεψαν τα κορίτσια του Γ.Σ. Γρεβενών στην Θεσσαλονίκη απέναντι στον ΑΠΣ ''Ναύαρχο Βότση'' μια δυνατή ομάδα του Γ΄ομίλου.
Στο πρώτο σετ τα κορίτσια του Ναύαρχου Βότση ξεκίνησαν καλά.
Τα Γρεβενά πίεσαν στο σερβίς κι έγιναν λάθη από πλευράς Ν. Βότση κι έτσι τα Γρεβενά πήραν το προβάδισμα και προηγήθηκαν με 22-24 αλλά εδώ οι γηπεδούχες έκαναν την ανατροπή και πήραν το σετ 26-24.
Στο δεύτερο σετ από την αρχή η γηπεδούχος ομάδας πήρε προβάδισμα 17-7 και 20-9 και κατέκτησε εύκολα τελικά το σετ με 25-17.
Στο τρίτο σετ ίδια εικόνα με το πρώτo. Τα Γρεβενά προηγήθηκαν με 4-8 και 7-11 και 16-21 στη συνέχεια όμως ο Ναύαρχος Βότσης κατάφερε να ισοφαρίσει και να πάρει το σετ με 25-23.
Αναταράξεις έφερε στην ομάδα αλλά και στον σύλλογο η πρόθεση του δίδυμου των προπονητών Χαντέ και Τσιμπέρη να παραιτηθούν και αναμένονται εξελίξεις αλλά και επίσημες ανακοινώσεις.

Πιθανόν αύριο να έχουμε και άλλες ανακοινώσεις!!!
votsis-grevena2
Υπό τις οδηγίες του Γιώργου Μέμτσα, που ανέλαβε χρέη υπηρεσιακού προπονητή.

Δρομολογείται έκτακτο Δ.Σ. εντός της εβδομάδας προκειμένου να εκτιμηθεί η κατάσταση και να αποφασιστούν οι κινήσεις για την συνέχεια ενώ επίκειται την Τετάρτη το πολύ σημαντικό εξ αναβολής παιχνίδι πρωταθλήματος με τον ΑΡΗ θεσσαλονίκης.

Ναύαρχος Βότσης (Δεληγιάννη): Τσομπανίδου, Χατζηεφραίμογλου, Σάγκοβιτς, Λίτσιου, Λυκούδη, Κώστα, Καψαμπέλη (λ), Μαναβή, Παπαφωτίου, Γκολεμά, Καραγιαννοπούλου, Αγγελοπούλου.

ΓΣ Γρεβενών (Μέντσας): Μητσιάλου, Αναγνωστοπούλου, Τσάτσια, Γκουντιού, Σωτηρίου, Κοψαψείλη, Κοτζατίσογλου (λ), Παλπάνη (λ), Αναγνώστου, Τριγώνη, Ζολώτα.