Τρίτη 14 Ιανουαρίου 2014

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΚΕΡ. ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 1-1 (0-1)

Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε ο Πυρσός!
Σε ένα θεωρητικά εύκολο εντός έδρας ματς, ο Πυρσός στάθηκε άτυχος και έμεινε στην ισοπαλία.
Ο Θεσπρωτικός έκανε την έκπληξη και...
προηγήθηκε στο σκορ με τον Νικολάου στο 12' λεπτό και δυσκόλεψε τους γηπεδούχος στην ανάπτυξη του παιχνιδιού.
Στο 31' ο Νικολάου βρέθηκε απέναντι από τον Κοσμίδη, αλλά το πλασέ του πέρασε άουτ.
Στο 34' η καλύτερη στιγμή για τον Πυρσό, με τον Δούμα από καλή θέση να σουτάρει άουτ, για να παραμείνει το 0-1 σκορ ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Πυρσός αξιοποίησε την πρώτη του επιθετική προσπάθεια και έφερε το ματς στα ίσα με ένα όμορφο πλασέ του Γκέτσιου έπειτα από σέντρα του Κοσμίδη.
Μεγάλη στιγμή στο 58' με απανωτά σουτ Κοσμίδη, Ιωαννίδη και Γκέτσιου από το ύψος της μικρής περιοχής, βρήκαν σε σώματα αμυντικών.
Στο 90' καλό σουτ του Κοσμίδη απέκρουσε ο Λέκκος.
Χρυσή αλλαγή θα χαρακτηρίζονταν του Χ. Καραγιάννη, όταν στις καθυστερίσεις του αγώνα, δεν κατάφερε σε δύο φάσεις να νικήσει τον Λέκκο, για το τελικό 1-1.

Διαιτησία: Μελτζανίδης, Παπαδάκης, Μαλούτας (Ημαθίας)

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Τσούκλης): Κοσμίδης, Μπόζιαρης, Καραγκούνης, Κυριακίδης, Σκέντος, Κοτζατίσογλου, Γκέτσιος, Χαραλαμπίδης (75' Χ. Καραγιάννης), Δούμας, Κοσμίδης, Ιωαννίδης (61' Τζερεμές).

ΚΕΡ. ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ: Λέκκος, Πάννου (76' απ. κόκκινη), Κωστακιώτης, Ρακόπουλος, Μπουρδούβαλης, Ντούσκας (62' Δήμος), Νικολάου, Κόμος, Κούσης Σπ. (74' Σιδηρόπουλος), Κολιός (65' Πάσχος), Κούσης Σ..