Κυριακή 30 Μαρτίου 2014

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ 1-2 (1-0) 23η αγων. ΦΩΤΌ

Από τον Παράδεισο - στην Κόλαση!!!
Ελπίζει για Παραμονή!!!
Τα πάνω κάτω ήρθαν μέσα σε δύο λεπτά στον Πυρσό με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης, καθώς η ομάδα των Γρεβενών...
προηγούνταν μέχρι το 69'ο λεπτό με 1-0 με σουτ γκολάρα του Παναγιώτη Κοσμίδη, έπειτα από πολύ καλή πάσα του Ηλία Δούμα, για να έρθει ο Κωστούλας στο 69' + 71' και να ανατρέψει το σκορ (Διαμαρτυρίες για καταφανέστατο οφσάιντ).

Οι φιλοξενούμενοι είχαν 2 δοκάρια, με τον Κωστούλα στο 7' και τον Κουμπούρα στο 26' έπειτα από απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 45' το σουτ του Ιωαννίδη βρήκε στο οριζόντιο μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα Νούσια και δύο λεπτά αργότερα το κόρνερ του Κοσμίδη θα έχει την ίδια τύχη.

Την ευκαιρία να διπλασιάσει είχε ο Πυρσός σε δύο φάσεις καρμπόν, όπου δεν κατάφεραν με Τζερεμέ και Σικαλόπουλο να αξιοποιήσουν.
Στο 81' υπήρξαν εκ νέου διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για πέναλτι που δεν δόθηκε (σε χέρι αμυντικού).

Διαιτησία: Μανούρας Χ., Μανούρας Ν., Μανάσης (Τρικάλων)

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Πέτρος Τσούκλης): Κοσμίδης. Μπόζιαρης, Μπόλλος, Αθανασιάδης, Σκέντος, Ιωαννίδης (75' Ελευθερίου), Κοσμίδης, Χαραλαμπίδης, Τζερεμές (61' Σικαλόπουλος), Δούμας, Γκέτσιος.

ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Παναγιώτου, Καρακώστας (54' Πρικάκης), Κολιός, Κουμπούρας, Κουρδής, Τόλιος (48' Κουλτσιάκης), Σκλάβος (63' Ματούλας), Καραγκούνης, Κωστούλας,  Χάμος.