Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2016

ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ - ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 0-1 (φωτό + video)

Δεν τα κατάφερε η ΑΕ Ποντίων.
Ηττήθηκε στην έδρα της με γκολ από τα αποδυτήρια.
Το αποτέλεσμα αδικεί την ομάδα των Ποντίων που στάθηκε άτυχη απέναντι σε έναν αντίπαλο...
όπου δεν υπήρχαν μεγάλες διαφορές και μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε του αντιπάλου της, παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο και αναγκάζοντάς τον αντίπαλο της να κλειστεί και να παίξει αμυντικά σε όλο το διάστημα του 2ου ημιχρόνου.

Οι καλύτερες στιγμές
Οι φιλοξενούμενοι είχαν την τύχη να προηγηθούν με γκολ από τα αποδυτήρια, σε μία σέντρα του Θ. Ελευθεριάδη, θεωρητικά αποτυχημένη, η μπάλα βρήκε το δεξί κάθετο του Δεληγιάννη και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 16' ο Κοβάτσης βγήκε στην κόντρα και από καλή θέση πλάσαρε ελάχιστα άουτ.

Στο 58' καλό σουτ του Μπλάντου πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μένιου.

Στο 75΄αποβλήθηκε ο Παπαζούδης του Αλμωπού

Στο 79' πολύ καλή κάθετη του Τζερεμέ βρήκε τον Χαραλαμπίδη σε καλή θέση, αλλά η κεφαλιά ψαράκι που επιχείρησε, μπλόκαρε ο Μένιος.

Στο 82' λάθος του πρώτου βοηθού, Δημόπουλου, που στέρησε το βαθμό της ισοπαλίας από τους γηπεδούχους, ακυρώνοντας κανονικό γκολ του Χαραλαμπίδη (δείτε video).

Στο 90' αποβλήθηκε ο Σπηλιώτης μετά από δεύτερη κίτρινη που είδε από τον ρέφερι Κατή.

Διαιτησία: Κάτης, Δημόπουλος-Δράγος (Φλώρινας)
ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου (Μιχ. Αλεξιάδης): Δεληγιάννης, Τσιαρτσιώτης, Αντωνιάδης, Μπιμπίρης, Χαραλαμπίδης, Μπιζιώτας, Κοτζατίσογλου Α. (56' Χαλαζωνίτης), Ζαχαριουδάκης (46' Μπλάντος)Ζολώτας  (64' Βογδόπουλος).
ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Γιώργος Τυριακίδης): Μένιος, Θ. Ελευθεριάδης, Καμπάνης, Παπαζούρης, Μουρατίδης, Ζαρογιάννης, Διαμαντίδης, Καπουσούζης, Κοβάτσης, Εθευθεριάδης Λ., Καραγιάννης.

Στον πάγκο έμειναν oι: Λ. Ελευθεριάδης, Τσιρλίδης, Τσιμπιρίδης, Δεληχατζής, Παπασυμεών, Κιουλτσόπουλος, Αβραμίδης.