Τετάρτη 6 Ιανουαρίου 2010

ΚΥΠΕΛΛΟ Ε.Π.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ – γ΄ΦΑΣΗ Κυριακή: 3 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2010

Α.Ο. ΣΕΙΡΗΝΑ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 1-1 (1-0)
2-1 στην παράταση

Λύτρωση γα τη Σειρήνα το γκολ του Ξάνθου, τρία λεπτά πριν το τέλος της παράτασης. Η Σειρήνα που με το καλημέρα προηγήθηκε, ήταν αναιμική και ασύνδετη στη συνέχεια, με αποτέλεσμα να έχει σοβαρά προβλήματα στην ανάπτυξη του παιχνιδιού της. Το γεγονός αυτό εκμεταλλεύτηκε ο Αστέρας και με το δυναμισμό που διακρίνει τους ποδοσφαιριστές του πάλεψε το παιχνίδι και δικαιώθηκε ισοφαρίζοντας στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, οδηγώντας το ματς στην παράταση. Από κει και πέρα η Σειρήνα ήταν καλύτερη και μ’ ένα γκολ για σεμινάριο σε σύλληψη, δημιουργία και εκτέλεση έσωσε την παρτίδα και προκρίθηκε έστω και δύσκολα στους 4 του κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Γρεβενών.

Φάσεις και γκολ........
1΄- Με την ολοκλήρωση του 1ου λεπτού ο Π. Κουκουτσέλας με κεραυνό από τα 30μ. σημείωσε το 1-0.
7΄- Καλή εκτέλεση φάουλ του Βανδή λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, πέρασε ελάχιστα άουτ.
13΄-  Ωραίο σουτ του Ξάνθου από δεξιά, πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βαϊνά.
20΄- Σέντρα του Τσαπατσάρη από δεξιά, η μπάλα κόντραρε στο Γεωργίου και απέκρουσε δύσκολα ο Αποστολίδης σε κόρνερ.
24΄- Διείσδυση του Γεωργίου από αριστερά  και δυνατό σουτ που πέρασε σύρριζα άουτ.
29΄- Συνδυασμός Παπανικολάου – Χαντάβα, καλό σουτ του τελευταίου λίγο άουτ.
31΄- Φάουλ εκτέλεσε από δεξιά ο Π. Κουκουτσέλας, πλασέ στην κίνηση του Ξάνθου βρήκε το δοκάρι.
38΄-  Δυνατό σουτ του Ρόβα δεν βρήκε στόχο.
48΄- Σέντρα του Π. Κουκουτσέλα από δεξιά, κεφαλιά του Ξάνθου από ευνοϊκή θέση μπλόκαρε ο Βαϊνάς.
60΄- Ατομική προσπάθεια του Χριστοδούλου, δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα βρήκε το εξωτερικό μέρος των διχτύων.
70΄- Ωραίο σουτ του Στεφούλη λίγο άουτ.
85΄- Μοναδική ευκαιρία έχασε ο Χαντάβας που από θέση τετ-α-τετ πλάσαρε άουτ.
90+1΄- Δυνατό σουτ του Π. Μπόζιαρη πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
90+2΄- Φάουλ του Π. Κουκουτσέλα μπλόκαρε ο Βαϊνάς.
90+2΄- Ισοφάριση για τον Αστέρα με αριστοτεχνικό χτύπημα φάουλ του Χαντάβα.
ΠΑΡΑΤΑΣΗ
92΄- Καλό σουτ του Παπανικολάου μπλόκαρε ο Αποστολίδης.
94΄- Αδύναμο σουτ του Στεφούλη μπλόκαρε και πάλι ο Αποστολίδης.
117΄- Καταπληκτική ενέργεια του Ντενίς από δεξιά, έβγαλε σέντρα ακριβείας και ο Ξάνθος με έξοχο πλασέ σημείωσε το 2-1 και έδωσε την πρόκριση στη Σειρήνα.
΄Αριστη η διαιτησία των: Βλάχου, Αλεξίου και Βλαχάκη (Ε.Π.Σ. Γρεβενών).

Α.Ο. ΣΕΙΡΗΝΑ (Σ. Μπαλντούμης): Θ. Αποστολίδης, Γ. Σάλο, Ν. Χριστούλης, Γ. Γεωργίου, Π. Μπόζιαρης, Γ. Ξάνθος, Γ. Λάμαρης, Κ. Βασιλόπουλος (65΄Ντ. Ντεμαϊ), Γ. Πουρνάρας, Π. Κουκουτσέλας,  Π. Χριστοδούλου (75΄Χ. Κίτσιος)

ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Νίκος Τόλης): Βαϊνάς, Παπαστεργίου, Κ. Χαντάβας, Δ. Τσιοπλής, Βανδής, Γ. Ρόβας, Τσαπατσάρης, Στεφούλης (93΄Παπαϊωάννου), Παπανικολάου, Α. Χαντάβας,  Τασιούλας (69΄Βακουφάρης)