Πέμπτη 17 Μαρτίου 2011

Κύπελλο Ελλάδος 2010 – 2011: Επεισόδια και διακοπή στο ΠΑΟΚ – ΑΕΚ (video)

Σκηνές… φαρ ουέστ εξελίχθηκαν στο γήπεδο της Τούμπας λίγο πριν από τη λήξη του ημιτελικού του κυπέλλου ΠΑΟΚ – ΑΕΚ για το Κύπελλο Ελλάδος 2010 – 2011. Οπαδοί των γηπεδούχων εισέβαλλαν στον αγωνιστικό χώρο κυνηγώντας τους παίκτες της ΑΕΚ και εκσφενδονίζοντας φωτοβολίδες, κροτίδες και πέτρες. Σε εκείνο το χρονικό σημείο (88’) η ΑΕΚ προηγούνταν με 0-1ης και βρισκόταν με το 1,5 πόδι στον τελικό της 30 Απριλίου στο ΟΑΚΑ. Νωρίτερα και λίγο μετά το γκολ που πέτυχε ο Τραϊανός Δέλλας στο 58ο λεπτό, ανεγκέφαλοι είχαν πετάξει φωτοβολίδα στον Saja, καίγοντας μάλιστα σε κάποια σημεία τη φανέλα του, με αποτέλεσμα να διακοπεί και τότε το παιχνίδι για κάποια λεπτά.
Μετά από περίπου 20 λεπτά ο διαιτητής της αναμέτρησης, Σταύρος Μάνταλος, έβγαλε τις ομάδες εκ νέου στον αγωνιστικό χώρο για να τελειώσει και τυπικά την αναμέτρηση, αφήνοντας το παιχνίδι να εξελιχθεί για 30 δευτερόλεπτα και σφυρίζοντας στη συνέχεια τη λήξη του αγώνα.